4.5 C
Skopje
23.11.2020 - 20:28

Денеска ќе се решава како ќе се игра прволигашката сезона

Заради претпазливост не е исклучена можноста да се договориме првенството да се игра и во т.н. „балон“, односно така да ја завршиме барем првата...

Новата сезона на НБА ќе трае и за време на олимпискиот...

КОШАРКА Комесарот на НБА-лигата, Адам Силвер, изјави дека неговата „најдобра претпоставка“ е дека следната сезона нема да почне барем до јануари, згора рече дека подоцнежниот...

ФИБА го смени системот на квалификации, ќе се игра турнирски

Ако говориме за кошаркарскиот дел, сигурно е дека за нас е подобро средбите да се играат на неутрален терен. Иако, се разбира, е можно...

Бостон се врати во игра за пласман во прво финале по...

КОШАРКА - НБА, ПЛЕЈОФ Третиот натпревар од финалната серија на годинашниот плејоф на Источната конференција во кошаркарската НБА-лига, помеѓу Бостон и Мајами, го доби Бостон,...

Нов рекорд на Леброн Џејмс во НБА

Џејмс 16-ти пат е во една од првите три петорки на сезоната, а Дончиќ стана шестиот играч избран во првата петорка пред неговиот 22....

Јокиќ влезе во историјата на НБА

Тој е првиот кошаркар што најбрзо, само со 27 меча, успеал да стигне до 600 поени, 300 скока и 150 асистенции во плејофот на...

По две продолженија, Торонто остана во игра за одбрана на титулата

КОШАРКА - НБА, ПЛЕЈОФ Во неизвесна завршница, по две продолженија, актуелниот кошаркарски првак Торонто го доби шестиот меч против Бостон во плејофот од НБА-лига со...

Леброн Џејмс стана рекордер и според бројот на победи во плејоф

КОШАРКА - НБА Леброн Џејмс беше најефикасниот кошаркар во Лос Анџелес лејкерс во победата над Хјустон (112-102), со што неговиот клуб поведе со 2-1 во...

Денвер и Торонто се вратија во игра

Торонто од 0-2 успеа да израмни против Бостон, а на дуелот Денвер - ЛА клиперс сега е 1-1 НБА - ПЛЕЈОФ Кошаркарите на Денвер му го...

Кош на половина секунда пред крајот ја прекина серијата победи на...

КОШАРКА - НБА, ПЛЕЈОФ Лос Анџелес клиперс поведe против Денвер со 1-0 во победи во полуфиналето од плејофот на Западната конференција во кошаркарската НБА-лига, откако...