9 C
Skopje
16.2.2019 - 19:10

Три НБА-клуба, двајца кошаркари со презимето Брукс и една голема збрка

Размената на повеќемина кошаркари меѓу три НБА-клуба пропаднала во бизарна збрка поврзана со презимето Брукс, објавува И-ес-пи-ен. Зделката не се реализирала бидејќи раководството на Феникс...

Втора победа за Блокотехна во БИБЛ

Кошаркарите на Блокотехна остварија победа на гостувањето кај Теута со (61-70) (30-28) и со тоа ја забележаа втората победа на вториот натпревар во БИБЛ...

Дончиќ не мора да погодува за да импресионира

Младиот словенечки кошаркар Лука Дончиќ продолжува да ја воодушевува јавноста со одличните настапи во НБА-лигата. Иако претходната вечер во победата против Орландо меџик имаше...

Дон­чиќ од­ли­чен и скро­мен

Нај­мал­ку им­пре­си­о­ни­ран од из­вед­ба­та на ѕвез­да­та и де­би­тант на Да­лас, Лу­ка Дон­чиќ (19), во по­бе­да­та над Хју­стон со 107-104 во са­бо­та­та ве­ро­јат­но бе­ше ток­му...

Куманово на домашен терен загуби од екипата на КК Фени

Во 9-то коло од домашното првенство во првата кошаркарска лига денеска кошаркарите на Куманово на домашен терен загубија од екипата на КК Фени со...

Потребна е само една искра за Македонија да се најде на...

Македонија има многу сличности со Израел и може да верува во успех во кошарката, кој би можел да послужи за нејзина афирмација, смета легендарниот...

Коби Брајант: Лејкерси наскоро повторно ќе бидат шампиони

Фановите на Лос Анџелес Лeјкерс наскоро ќе ја слават титулата и ќе им се смеат на оние на Голден Стејт Вориорс, изјави легендата на...

Кошаркарите се на чекор до вистинскиот пат

Избраниците на селекторот Давитков го навестија тоа откако во Гевгелија ја впишаа и третата победа во втората претквалификациска фаза за ЕП 2021, овој пат...

Лука Дончиќ: Љубовта кон Реал Мадрид останува

Реал Мадрид секогаш ќе има посебно место во срцето на Лука Дончиќ, a словенечката ѕвезда на Далас посведочи за љубовта кон „белите“ уште еднаш,...

Македонија пред пласман во квалификациите за ЕП

Кошаркарите на Македонија ја добија клучната битка во претквалификациите за Евробаскетот 2021 година. Избраниците на Јорданчо Давитков по пауза од две години одиграа домашен натпревар надвор...