7.6 C
Skopje
23.1.2021 - 21:40

Ново неверојатно достигнување на Џејмс

Тој на мечот со Сан Антонио стана првиот кошаркар со 1.000 меча во низа во регуларниот дел од сезоната на кој постигнува најмалку 10...

Јокиќ забележа рекордни 18 асистенции

КОШАРКА - НБА Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ, во победата над Хјустон рокетс, со 124-111, во натпревар од кошаркарската НБА-лига, постави рекорд на кариерата...

Нов рекорд за водство по прво полувреме

КОШАРКА - НБА Кошаркарите на Лос Анџелес клиперс загубија со неверојатни 51 поен разлика од Далас (73-124), на свој терен, во натпревар од новата сезона...

Леброн Џејмс е спортист на годината

ИЗБОР НА АГЕНЦИЈАТА АП Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, во избор на познатата новинската агенција „Асошиејтед прес“ (АП), е најдобар спортист на светот...

Ивковиќ, Жеравица, Кукоч… кандидати за влез во „Куќата на славните“

КОШАРКА Повеќе легенди на кошарката од соседството се кандидати за влез во „Куќата на славните“ во Спрингфилд, САД. Тоа се тренерите Душан Ивковиќ и Ранко...

Седма сезона во низа со најмалку 100 странски играчи во НБА

Годинава во НБА-лигата има вкупно 107 кошаркари надвор од САД, од 41 држава. Рекорден број странски играчи (113) и земји (42) беа видени на...

Градско дерби во првото коло на 75-та сезона во НБА

Сѐ е подготвено за почетокот на новата сезона во кошаркарската НБА-лига, која ќе биде 75-та по ред и во која ќе играат 30 клуба....

Кошарката почна да се игра пред 129 години

Првиот меч, со по девет играчи во тим, е одигран на 21 декември во 1891 година, во гимназија во Спрингфилд (САД), а Џејмс Најсмит...

Познатиот кошаркарски тренер Марјан Лазовски почина од ковид-19

Еден од најпознатите македонски кошаркарски тренери Марјан Лазовски почина денеска на 58 години од последиците на ковид-19. Лазовски пред една недела бил пренесен во...

„Последниот меч ќе ни биде најбитен, но можеме да ги изненадиме...

Шпански Аликанте славеше на гостувањето кај Мурсија со 71-65 и го презеде лидерското место, а Ѓуровски придонесе со 11 поени, четири скока, две асистенции... КОШАРКА...

Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode Preview at AnimeFreak kiss x sis animefreak

Attack on Titan Season 3 (Dub) (https://funimationfree.com/m/mrBy) Episode 12 at website https://funimationfree.com funimation studios