4 C
Skopje
17.11.2018 - 8:20

„Најжешкото“ скопско лето

По доаѓањето од Пелистер во Вардар, Трајановски налета на жешкото скопско лето на кое тешко се адаптираше. Тој заигра во првиот тим, го постигна...

Ди Марија сака да игра за Атлетико Мадрид

Играчот за врска на Пари Сен Жермен, Анхел Ди Марија сака да се врати во Шпанија, во тимот на Атлетико Мадрид. Како што пренесува „АС“,...

Роналдо денес излегува од болница

Поранешниот најдобар светски фудбалер, Бразилецот Луис Назарио да Лима Роналдо, им се заблагодари на сите за неговата поддршка по завршувањето во болница на Ибица...

Азар и Лукаку ја водеа Белгија до убедлив триумф

Белгија убедливо го совлада Тунис со 5-2 во натпревар од групата Г на Светското првенство во Русија. Белгиската репрезентација одигра одличен натпревар и благодарение...

Невообичаениот пат до финалето на хрватските господари на хаосот

Фудбалската репрезентација на Хрватска направи големо изненадување со пласманот во финалето на Светското првенство (СП) во Русија, особено ако се земат предвид сите предизвици...

Македонија Ѓорче Петров го елиминираше Вардар во осминафиналето од Купот на...

Фудбалерите на Македонија Ѓорче Петров го елиминираа Вардар во осминафиналето од Купот на Македонија, откако во реванш натпреварот денеска го совладаа со 2:1. Првиот...

ФИФА ќе заработи 11 милијарди долари од СП 2026!

Гласањето за тоа кој ќе биде домаќин на СП 2026 ќе се одржи на 13 јуни во Москва, пред почетокот на СП 2018 Заедничката понуда...

Пехарот од Лига Европа украден во Мексико

Пехарот наменет за победникот во Лига Европа бил украден во мексиканскиот град Леон. Трофејот, кој е на светска трунеја со цел љубителите на фудбалот од...

Лопетеги: Бејл е наследникот на Роналдо во Реал Мадрид

Герет Бејл може да помогне да се „пополни дупката“ што ја остави Кристијано Роналдо, откако го напушти Реал Мадрид во насока Јувентус. Ова е...

„Франс фудбал“: Извини, Андрес!

Главниот и одговорен уредник на списанието „Франс фудбал“, Паскал Фере, објави текст под наслов „Извини, Андрес!“. Легендарниот фудбалер на Барселона и на шпанската репрезентација, Андрес...