-3 C
Skopje
18.1.2019 - 21:29

Врвни тренери бараат измени на правилото за гол на гости

Во УЕФА за правилото воведено во 1965 година дискутирале Мурињо, Емери, Фонсека, Венгер, Алегри, Лопетеги, Анчелоти, Тухел... Врвни евроски тренери побараа на годишниот останок на...

Бразилецот Роналдо е нов газда на Ваљадолид

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдо Назарио де Лима стана главен сопственик и претседател на шпански Реал Ваљадолид, објавено е на веб-страницата на клубот. Поранешниот напаѓач Барселона...

Видео: Меси дебитираше за Барселона на денешен ден

На денешен ден пред 15 години Лионел Меси го имаше дебито за првиот тим на фудбалскиот клуб Барселона. Аргентинецот ги одигра првите минути за сениорскиот...

Клоп: Второ место во фудбалот е ништо

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека во фудбалот второто место не значи ништо. За последен пат тимот освои трофеј во 2012 година, кога...

Дончиќ: Во Мадрид повеќе копнеат по Роналдо

Поранешниот кошаркар на Реал и сегашен член на Далас, Лука Дончиќ, истакна дека навивачите во Мадрид повеќе жалат за заминувањето на Роналдо отколку за...

Отворен Меѓународниот младински фудбалски куп „Пандев 2018“

Триесет и две младински екипи со  фудбалери родени во 2002, 2003, 2004 и 2005 година од седум држави ќе учествуваат на Меѓународниот младински фудбалски куп „Пандев...

Фудбалерите на Влазерими на одмор

Само што се одигра последното есенско коло во Втората лига, погонот на кичевски Влазерими замина на заслужен зимски одмор кој ќе трае безмалку два...

СП: Србија славеше против Костарика

Репрезентацијата на Србија денеска оствари победа против Костарика на својот прв натпревар на Светското првенство 2018. Србите запишаа минимална победа од 1:0. Единствениот...

Вардар на четврто место меѓу десетте најдобри екипи според ЕХФ

ЕХФ ги соопшти рејтинзите за клубовите по една третина од групната фаза во Лигата на шампионите, а Вардар поради одличната игра се наоѓа на...

Англија ги укина принудните реванши во Купот

Фудбалската асоцијација на Англија (ФА) одлучи да ги укине реванш-мечевите во ФА-купот почнувајќи од петтата рунда закажани за 16 и 17 февруари 2019 година,...