1 C
Skopje
17.1.2019 - 18:45

Тоти би можел да му се врати на фудбалот

Поранешниот фудбалер од средниот ред на Рома и италијанската репрезентација Франческо Тоти може да стане член на австралискиот клуб АПИА Тајгерс, објавија медиумите во...

За титулата ќе играат Португалија, Англија, Швајцарија и Холандија

Холандија со голот на Вирџил ван Дајк во судиското продолжение успеа да остане непоразена во дуелот на гости против Германија (2-2) со што си...

СП 2018: ФИФА покрена истрага против Фудбалските федерации на Хрватска и...

ФИФА покрена истрага против Фудбалските федерации на Хрватска и на Аргентина поради инцидентите меѓу аргентинските и хрватските навивачи на натпреварот во Нижи Новогород. - Не...

Јувентус по реприза на 2015-та, кога стана последен што го елиминирал...

Двата фудбалски гиганта, кои досега одиграле 19 меча, речиси со израмнет ефект, осум пати победил Јуве, а девет пати Реал, со иста гол-разлика 22-22,...

СП 2018: ФИФА задоволна од ВАР системот

Светската фудбалска федерација е задоволна од тоа како се користи видео технологијата ВАР на Мундијалот во Русија. - На крајот од групната фаза на Светското...

Манчестер Јунајтед славеше во судиското надополнување

Манчестер Јунајтед му го нанесе првиот пораз на домашен терен на Бoрнмут оваа сезона во Премиер лигата. Стрелец на победничкиот гол за „црвените ѓаволи“...

Кристијано Роналдо постигна гол што има многу имиња

Реал Мадрид се доближи до полуфиналето на ЛШ со победата со 3-0 кај Јувентус, во меч што е обележан со спектакуларниот гол на Кристијано...

УЕФА и ВАДА нема да го казнат Серхио Рамос

Дефанзивецот на Реал Мадрид и репрезентацијата на Шпанија, Серхио Рамос, нема да биде казнет за прекршување на антидопинг правилата, објави „ЕСПН“. Германското издание „Шпигел“ пред...

Лионел Меси со 33-ти, рекорден трофеј во својата витрина

Аргентинецот Лионел Меси стана најтрофејниот фудбалер во (пре)богатата историја на Барселона долга 118 години, откако каталонскиот клуб ја совлада Севилја со 2-1 во шпанскиот...

Реал – Ливерпул: третпат „комбинирана“ реприза на финале

Двата тима ќе се сретнат на 26 мај во Киев, а играа во финалето на поранешниот КЕШ во 1981 година. Досега во мечевите за...