6 C
Skopje
17.11.2018 - 1:51

Фудбалерките бараат повисоки плати

Една неодамнешна анкета покажала дека 88 отсто од фудбалерките во Суперлигата за жени (ВСЛ) во Англија заработуваат помалку од 18.000 фунти годишно! Фудбалерките треба да...

Натпревар на 10.435 километри од Скопје

25 години македонска фудбалска репрезентација Точно 10.435 километри од Скопје е најдалечниот меч што македонската фудбалска репрезентација го одигра на гости, во својата 25-годишна историја....

Покрената постапка против ПСЖ и Црвена ѕвезда поради „однесувањето на публиката“

УЕФА покрена постапка против ПСЖ и Црвена ѕвезда за „однесувањето на публиката“ на „Парк де Пренс“. Ѕвезда немаше организирана навивачка група во Париз, токму поради...

ЛШ со многу трофејни екипи

Вкупно 13 од 22 досегашни европски прваци ќе играат во новата сезона од фудбалската Лига на шампионите (ЛШ). Меѓу 32-та клуба во групната фаза...

Џилардино го напушта фудбалот

Италијанската легенда Алберто Џилардино стави крај на неговата кариера, пренесоа медиумите во земјата. Светскиот шампион со „азурите“ од 2006 година добил предлог од трето...

„Марка“ ги прогласи најголемите фудбалски разочарувања во 2018 година

Шпанскиот весник „Марка“ направи свој избор со најголемите фудбалски разочарувања за 2018 година. Изборот на „Марка“ доаѓа по вчерашната церемонија на која ФИФА ги прогласи...

Ангеловски очекува сигурни три бода против Лихтенштајн

Селекторот на македонската фудбалска федерација Игор Ангеловски очекува сигурна победа против Лихтенштајн и продолжување на добрата игра на неговите избраници. - Сакаме да ги освоиме...

И Алегри во комбинација за клупата на Реал Мадрид

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри може да застане на чело на Реал Мадрид, објавија шпанските медиуми. Според информациите, менаџерот на Тотенхем, Маурицио Почетино е...

Верувале или не, четврти пораз по ред на Манчестер сити во...

Непријатно изненадување и пораз дома од Лион, со 1-2, доживеа Манчестер сити, еден од тимовите што се сметаат за фаворити за освојување на титулата...

Тошевски дополнително повикан во фудбалската репрезентација

Фудбалерот на Вардар, Кристијан Тошевски доби повик од селекторот на Македонија, Игор Ангеловски за натпреварите против Гибралтар и Ерменија (9 септември) во Лигата на...