9 C
Skopje
20.2.2019 - 21:22

Македонија се искачи едно место на ФИФА листата

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше едно место и сега се наоѓа на 70. позиција на ФИФА ранг-листата објавена денеска. Од противниците на Македонија во групата од...

Шкендија се прости од ЛШ, поправен во ЛЕ

Во реваншот во Скопје, Шкендија повторно загуби од австриски Салцбург, 0-1 (во првиот со 0-3) Екипата на тетовска Шкендија, фудбалскиот првак на Македонија, се прости...

Меси најави враќање на трофејот од ЛШ на „Камп Ноу“

Новиот капитен на Барселона, Лионел Меси, вети дека каталонскиот тим во претстојната сезона ќе стори сė за да ја освои Лигата на шампионите. - Ветуваме...

Атлетико Мадрид го освои Суперкупот на УЕФА

Атлетико Мадрид го освои Суперкупот на УЕФА, откако со 4:2 го совлада градскиот ривал Реал Мадрид на натпреварот што се одигра во Талин, Естонија. Атлетико...

Колина: Судиите не сакаат критики, но мора да бидеме отворени за...

Легендарниот италијански судија, Пјерлуиџи Колина, во однос на ВАР технологијата која станува сè позастапена во фудбалот, истакнува дека судиите не сакаат да бидат критикувани...

Гвардиола во проблеми, Кевин де Брујне ќе паузира два месеца поради...

Еден од најдобрите фудбалери на Манчестер сити, Кевин де Брујне, најверојатно ќе отсуствува два месеци од теренот, откако на тренинг го повреди десното колено. Од...

Санчез лани имал плата од над 20 милиони долари

Во таа 10-члена група играчи, најмногу има од двата клуба од Манчестер, Сити и Јунајтед, шестмина, двајца од Арсенал и по еден од Челси...

Премиерлигашите потрошија 200 милиони фунти помалку за трансфери

Екипите од Премиер лигата на Англија потрошија над 200 милиони фунти помалку за трансфери ова лето, во однос на истиот период минатата година, покажува...

Спалети потпиша нов договор со Интер

Италијанскиот гигант Интер потпиша нов договор со тренерот Лучано Спалети, откако стратегот ќе остане на „Џузепе Меаца“ до јуни 2021 година, објави официјалната веб-страница...

Мурињо го враќа Ибрахимовиќ во Јунајтед

Златан Ибрахимовиќ може да се врати во Манчестер Јунајтед во јануари, објавија англиските медиуми. Менаџерот на „црвените ѓаволи“, Жозе Мурињо веќе одржал неколку разговори со...