14.3 C
Skopje
20.4.2019 - 12:45

Минимална победа за Шкендија во дербито со Вардар

Лидерот во Првата македонска фудбалска лига, тимот на Шкендија забележа победа со 1:0 против Вардар во дерби натпреварот од 19. коло. Натпреварот во Тетово го...

Чест, престиж и – пари

Вкупната парична награда на СП 2018 е 791 милион долари, од кои 400 милиони се за селекциите врз основа на нивниот пласман, а за...

Комплицирани преговори за тренер

Доколку потпише договор со „кралевите“, Конте ќе мора да се откаже од испратнината од 10 милиони евра од Челси Реал, како што и се очекуваше,...

Венгер: По Арсенал се чувствував изгубен

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер изјави дека по напуштањето на тимот се чувствувал „изгубен“. Французинот го напушти „Емирати“ по крајот на минатата сезона...

Јувентус ја има најсилната одбрана, Милан е на дното

Италијанскиот шампион Јувентус и Сампдорија имаат најсилна одбрана од почетокот на сезоната во Серија „А“, додека Милан е на дното според овој репер.   Од почетокот...

Куртоа би можел да оди во Реал кога Челзи ќе му...

Челзи и Реал Мадрид постигнале договор за трансферот на Тибо Куртоа, но договорот ќе стапи во сила кога лондонскиот клуб ќе обезбеди заменик на...

Драго Ќосиќ шверцувал билети за финалето на СП?

Хрватските медиуми денеска на ударните места ја пласираат веста дека познатиот телевизиски водител Драго Ќосиќ, кој известуваше за ХРТ од Светското фудбалско првенство во...

Португалија го совлада Мароко

Португалија со минимални 1:0 го совлада Марoко во групата Б на Светското првенство во Русија. Стрелец на победничкиот гол во четвртата минута беше Кристијано Роналдо. Во...

Анчелоти: Ќе биде тешко против Црвена ѕвезда на „Маракана“

Тренерот на Наполи Карло Анчелоти изјави дека неговиот тим ја сфаќа тежината на натпреварот против Црвена ѕвезда во Белград на стартот од Лигата на...

На Стариџ му се заканува исфрлување од фудбалот за 6 месеци

Напаѓачот на Ливерпул, Даниел Стариџ се соочува со сериозна казна. Фудбалерот може да биде исфрлен од фудбалот за период од 6 месеци, ако биде...