Бекам го сака Меси во Интер

Англичанецот Дејвид Бекам сака да го ангажира Лионел Меси од Барселона (Шпанија), објави Еуроспорт, цитирајќи европски медиуми. Некогашниот англиски репрезентативец и фудбалер на Манчестер...

Гвардиола сака да биде селектор

Сега е фокусиран на менаџерската работа во англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер сити, но Шпанецот Пеп Гвардиола размислува што би работел подоцна. - Ако се укаже...

Втор гол на Ивановски сезонава за Хајдук

Македонскиот фудбалски интернационалец Мирко Ивановски го постигна вториот првенствен гол за Хајдук, во победата со 3-1 против Рудеш, дома. Тоа беше прва победа на...

Саутгејт има проблем со малкуте минути

Герет Саутгејт, селекторот на фудбалската репрезентација на Англија, изрази фрустрираност од малкуте мечеви за првиот тим на Фил Фоден во Манчестер сити и ги...

Расте бројот на автоголови во ЛШ

ПН: Рекордна сезона била минатата, со 18 автогола (еден на секој седми меч), а пред тоа рекордни со по 14 автогола биле сезоните 2015/2016...

Бекам сака да го земе Меси во својот нов тим во...

Сопственикот на новиот клуб од МЛС лигата, Интер Мајами, Дејвид Бекам сака да ја привлече аргентинската суперѕвезда Лионел Меси во тимот за дебитантската сезона...

Новиот договор ќе го направи Сергеј Милинковиќ-Савиќ бесценет

Прашање на денови е обновувањето на договорот на Србинот Сергеј Милинковиќ-Савиќ со Лацио. Се очекува следната недела, фудбалерот од средниот ред да потпише договор...

Кои се хеттрик-мајсторите во Лигата на шампионите?

К. Роналдо и Меси водат со по седум меча и со по три гола, Гомис е најбрз со осум минути, Раул е најмлад, Пизаро...

Тренерот на Лајпциг тренира строгост

Тренерот на Лајпциг, Ралф Рангник, со цел да ја подобри дисциплината на неговите играчи воведе нова метода на казнување. Во иднина играчите нема да...

„Светците“ вознемирени од поврзувањето на Нејмар и Мбапе со „кралевите“

Во Пари Сен Жермен се вознемирени што двете најголеми фудбалски ѕвезди на тимот, Нејмар и Килијан Мбапе се поврзуваат со трансфер во Реал Мадрид. Сопственикот...