5 C
Skopje
17.11.2018 - 21:16

Англија до победа против Тунис во судиското продолжение

Фудбалската репрезентација на Англија дојде до победа против репрезентацијата на Тунис во последните минути од натпреварот и спречи нова сензација на СП во Русија. Поведоа...

Јеро: Имаме целосна доверба во Де Геа

Селекторот на шпанската репрезентација Фернандо Јеро изјави дека голманот Давид де Геа е смирен и сталожен по натпреварот со Португалија, во кој направи неколку...

СП 2018: Белгија рутински ја совлада Панама

Белгија убедливо ја совлада Панама со 3:0 во првиот натпревар од групата Г на Светското првенство во Русија. Белгиската репрезентација доминираше на теренот во текот...

СП 2018: Шведска ја совлада Јужна Кореја

Шведска со гол од пенал на натпреварот против Јужна Кореја стигна до минимална победа од 1:0 во групата Ф на Светското првенство во Русија. Натпреварот...

Роналдо се израмни со три легенди, но сега брка други четворица

Португалецот со првиот гол на мечот со Шпанија го достигна ефектот на Пеле, Зелер и на Клосе со постигнат гол на четири мундијали, а...

Технологијата почна наголемо да „суди“ на светските фудбалски првенства

Со системот ВАР, кој дебитира на светските првенства, во саботата беа досудени два пенала (еден реализиран), а „окото соколово“ за надзор на гол-линијата, кој...

СП 2018: Федерер со твит го честиташе бодот на Швајцарците

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер им го честиташе на фудбалерите од националниот тим нерешен резултат против Бразил на Светското фудбалско првенство 2018. Швајцарија синоќа одигра 1:1...

СП: И Бразил потфрли, само реми со Швајцарија

Фудбалерите на Бразил ремизираа вечерва со Швајцарија, играјќи 1:1, со што се погрижија за уште едно големо изненадување. Бразил поведе со прекрасен гол на Фелипе...

Марадона се извини за однесувањето

Легендата на светскиот фудбал Диего Армандо Марадона официјално се извини за своето однесување за време на натпреварот од СП во Русија, меѓу Аргентина и...

Мексико го приреди првото изненадување на СП, ја совлада Германија

Во дуелот од Ф групата селекцијата на Мексико го совлада актуелниот светски шампион Германија со 1-0. До победата, упорните и борбени Мексиканци стигнаа...