4 C
Skopje
21.1.2019 - 11:28

Алегри: Реал е голем клуб со и без Роналдо

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, истакна дека е привилегиран што ќе може да работи со Кристијано Роналдо, за кого вели дека покрај Лионел Меси,...

Седорф и Клајверт ја преземаат репрезентацијата на Камерун

Холандскиот фудбалски стручњак Кларенс Седорф е назначен за селектор на Камерун, а во репрезентацијата ќе му помага неговиот сонародник Патрик Клајверт. Веста за нивниот ангажман...

Недостижните барања на Реал не го откажуваат Интер од Модриќ

Раководството на Интер е подготвено да му даде висока плата на Лука Модриќ, за да го напушти Реал Мадрид во насока „Џузепе Меаца“. Според...

Англиските клубови потрошиле 217 милиони фунти за плати на повредени играчи

Клубовите од Премиер лигата минатата сезона потрошиле 217 милиони фунти за плати на повредени играчи. Манчестер јунајтед вкупно платил најмногу, односно 23 милиони фунти за...

Модриќ е во Италија, се чека состанок со претседателот на Реал

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ, кој е цел на Интер, а сигурни извори блиски до него изјавија дека нема против...

Шкендија и Вардар ќе се соочат во првото коло

Денеска во просториите на Фудбалската Федерација на Македонија беа одредени двојките за новата натпреварувачка сезона во Првата Македонска Фудбалска Лига (ПМФЛ)  Ждрепката одреди актуелниот првак...

Гатузо: Секој ден слушам дека ќе бидам отпуштен

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, истакна дека секојдневно слуша гласини за негово отпуштање и дека тоа влијае на неговиот тим. Гатузо во ноември беше назначен...

ФФМ ја закажа седницата за избор на претседател на 1 септември

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука и вонредната седница за избор на претседател на ФФМ ја закажа на први септември. Од...

Челзи ги прекина преговорите со Реал откако не најде замена за...

Челзи ги прекина преговорите со Реал Мадрид за Тибо Куртоа. Според „Скај спортс“, „сините“ нема да се разделат со Белгиецот додека не најдат негов...

Во трка по ЛШ – Шкендија, Адеми, Николов…

Со мечевите денеска, Шериф - Шкендија, Хапоел БШ - Динамо Загреб (двете од 19 часот) и Спартак Трнава - Легија (20.30 ч.) почнува разврската...