6 C
Skopje
13.11.2018 - 21:47

УЕФА ќе се обиде да го спречи создавањето на Суперлигата

Претседателот на УЕФА Александар Чеферин се спротивстави на создавањето на Суперлигата чие создавање беше најавено изминатите денови. Информациите дека 11 клубови сакаат да создадат своја...

Моќен европски рекорд на ПСЖ

ПСЖ ја забележа 12-та првенствена победа во низа сезонава во француската фудбалска Лига 1, над Лил (2-1) со головите на Килијан Мбапе и на...

Јувентус го има најдобриот сезонски почеток

Неприкосновениот тим последниве години во фудбалското првенство на Италија, екипата на Јувентус, во 11-та првенствена рунда го совлада Калјари дома, со 3-1. Тоа беше...

Европската суперлига се наближува со голема брзина?

Според пишувањето на германскиот неделник „Дер Шпигел“, суперлигата од 2021 година би се состоела од 11 клуба-основачи, кои нема да испаѓаат 20 години, плус...

Oд Поешево до Бундес-лигата и до репрезентацијата

ОД РЕПОРТЕРСКИОТ БЕЛЕЖНИК НА ЗОРАН МИХАЈЛОВ: СЕРИЈАЛ ЗА ВЕЛИКАНИТЕ НА МАКЕДОНСКИОТ СПОРТ (107) Тони Мицевски Еден од плејадата фудбалери од битолскиот крај, кој успеа да...

Ибрахимовиќ сака да потпише договор со Милан за една и пол...

Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ, води разговори со калчолигашот Милан. Според „Кориере дела Сера“, 37-годишниот Швеѓанец сé уште не се согласил со должината...

Сари: Не размислувам за рекорди, фокусиран сум на дуелот со Кристал...

Тренерот на Челзи, Маурисо Сари, изјави дека е фокусиран кон дуелот со Кристал Палас и не размислува за рекордот што може да го постават...

Манчестер Јунајтед славеше во судиското надополнување

Манчестер Јунајтед му го нанесе првиот пораз на домашен терен на Бoрнмут оваа сезона во Премиер лигата. Стрелец на победничкиот гол за „црвените ѓаволи“...

Фудбалерите на Лестер по натпреварот со Кардиф ќе одат директно на...

Фудбалерите на Лестер ќе присуствуваат на прошталната церемонија за сопственикот на клубот Вишај Шриваданапраби, која ќе се одржи денеска во Бангкок. Церемонијата ќе биде според...

Клоп: Има и други кандидати за титулата

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, ги предупреди новинарите дека за трофејот не одлучуваат само неговата екипа и Манчестер Сити, туку има и други тимови...