12 C
Skopje
20.9.2018 - 8:02

Роналдо: Одлуката да се напушти Реал беше лесна

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо изјави дека го оставил зад себе периодот што го поминал во Реал. 33-годишниот се пресели од шпанскиот во италијанскиот...

Мохамед Салах избран за фудбалер на годината во Премиер лигата

Добитник на наградата за најдобар фудбалер во англиската Премиер лига за сезоната 2017/18 е играчот на Ливерпул Мохамед Салах. Салах наградата ја доби во изборот...

Манчестер сити како Ливерпул и Манчестер јунајтед во најславните денови

Манчестер сити е првиот тим во Премиер-лигата што во една сезона забележал 31 победа, собрал 97 поени и постигнал 105 гола Манчестер сити, кој веќе...

Кои се менаџерите пробивачи на мраз во Англија?

Менаџерите-шампиони на Англија што во нешто биле први се, меѓу другите, Садел, Ремзи, Далглиш, Фергусон, Венгер, Пелегрини... Манчестер сити ја освои петтата титула фудбалски првак...

Реал е на пат да ја победи конкуренцијата за трансферот на...

Шпанскиот гигант Реал Мадрид испратил понуда во вредност од 155 милиони евра до Лацио за Сергеј Милинковиќ-Савиќ, тврди „Кориере дело Спорт“. Според италијанското издание, агентот...

Зидан го напушти Реал поради конфликт со Перез

Зинедин Зидан се повлече од тренерската функција на Реал Мадрид поради конфликт со претседателот на клубот Флорентино Перез, објави „Мирор“. Според британскиот весник, францускиот фудбалски...

Реал Мадрид потврди дека Роналдо заминува во Јувентус

Реал Мадрид потврди дека му дозволил на Кристијано Роналдо да се премине во Јувентус, откако фудбалерот изрази желба да замине од шпанскиот клуб. По големиот...

Смртта, даноците и головите на Диего Коста против Арсенал

Менаџерот Арсен Венгер предупредуваше за опасноста од Диего Коста, навивачите на лондончани стравуваа од него, а Арсенал не успеа најде решение за одличниот фудбалер,...

Ангеловски: Офанзивниот фудбал донесе успех

Ме радува тоа што селекциите, кои негуваат напаѓачки фудбал, имаа повеќе успех од оние што се бранеа, што играа „бункер“ и на тој начин...

Полуфинале на ЛШ – репризи и емотивни враќања „дома“

За Баерн и за Реал ова ќе биде седмо меѓусебно полуфинале, а Ливерпул и Рома се сретнаа во финалето во 1984 година. Во полуфиналињата...