Кадиз ги прави работите поинаку

ФУДБАЛ - ШПАНИЈА  Кадиз, кој сезонава е непредвидлив и забавен како и самиот град, ги победи Реал Мадрид и Барселона и по 15 меча е...

Диме Георгиев: Вардар ни беше како магнет

ОД РЕПОРТЕРСКИОТ БЕЛЕЖНИК НА ЗОРАН МИХАЈЛОВ: СЕРИЈАЛ ЗА ВЕЛИКАНИТЕ НА МАКЕДОНСКИОТ СПОРТ (187) Сите деца од Скопје уште при првиот контакт со топката посакуваа да...

Традицијата продолжува – 132 години празничен фудбал во Англија

Пандемијата на коронавирусот ги затвори стадионите во Англија така што ќе изостане гледањето натпревари во живо на Боксинг деј, кои традиционално се играат од...

Научени лекции во годината како ниедна претходно

Во 2020 година научивме дека работејќи заедно во духот на компромис и на разбирање, дејствувајќи како тим и стремејќи се кон истите цели, европската...

Нова награда за Левандовски за фудбалер на годината

Роберт Левандовски победи и во изборот на „Гардијан“ за најдобар фудбалер на годината, пишува британскиот весник, кој направи избор на 100 најдобри фудбалери. На...

Фрапарт: Знам дека сум пример

Младите жени гледаат телевизија, па затоа знам дека ако сум тука, на теренот, тие можат да видат дека е можно. Тоа е првото нешто...

Тигрес првпат е првак на Северна Америка

ФУДБАЛ Тигрес УАНЛ од Монтереј со пресврт го победи Лос Анџелес со 2-1 во финалето на фудбалската Лига на шампионите во Северна Америка за 2020...

„Меси гледа сѐ, не можете да предвидите каде и кога ќе...

Понекогаш ќе помислите дека го контролирате. Но во секунда тој ја менува играта, постигнува гол и Барселона победува. Понекогаш и не го гледате, мислите...

Аутопсијата на Марадона не покажа траги од алкохол и дрога

Јанина Марадона, една од ќерките на Диего Марадона, влезе во остар напад на критичарите, откако аутопсијата на телото на фудбалската легенда покажа дека во...

Спортски вести

ФУДБАЛ Меси: Играњето без публика е ужасно и грдо Ужасно е да се игра без гледачи, тоа е многу грдо. Да не гледате никого на стадион...

By the Grace of the Gods (Dub) Episode 12 at website https://animeplanet.cc. See more jojo's bizarre adventure anime planet

Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl Episode Full at website https://animefreak.ws anime freaks anime