17.8 C
Skopje
20.9.2019 - 16:48

Роналдо не ги сака споредбите со Салах 

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, пред финалето на Лигата на шампионите истакна дека не гледа потреба од споредбите со најдобриот играч на Ливерпул,...

Македонија останува фаворит и покрај вирусите и повредите

Македонија вечерва (арена „Филип Втори“ 20.45 часот) го пречекува Лихтенштајн, во Лигата на нациите, против кого има одличен биланс во меѓусебните дуели, шест победи...

Најдобрите засега го оправдуваат епитетот

Стрелци, асистенти или клучни играчи на СП засега се вообичаените ѕвезди, како Кејн, Роналдо, Лукаку, Азар, Модриќ, Крос, Черишев, Коста, Суарез, Нејмар, Фалкао, Родригес, Мане,...

Македонија домаќин на квалификациите за ЕП за фудбалерки до 17 години

Во периодот од 20 до 26 септември Македонија ќе биде домаќи на квалификацискиот турнир во фудбал за жени до 17 години. Во нашата група се најдоа уште и...

ФФМ дел од регионалниот состанок во Букурешт

Фудбалската федерација на Македонија изминатите два дена беше дел од состанокот во Букурешт на кој учествуваа претседателите и генералните секретари на фудбалските федерации од...

Перу нема пораз во финале, а Бразил не загубил дома во...

Перу е финалист на Копа Америка по пауза од 44 години и в недела ќе игра за титулата со Бразил, домаќинот на првенството. Перу...

Ангеловски очекува сигурни три бода против Лихтенштајн

Селекторот на македонската фудбалска федерација Игор Ангеловски очекува сигурна победа против Лихтенштајн и продолжување на добрата игра на неговите избраници. - Сакаме да ги освоиме...

Симеоне ќе добие нов договор од Атлетико Мадрид

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне ќе добие нов договор и ќе стане најплатен во клубот, пренесува „Марка“. Аргентинецот има договор до 2020 година, потпишан...

Ибрахимовиќ и Руни кандидати за најдобар фудбалер во МЛС

Поранешните фудбалери на Манчестер Јунајтед Златан Ибрахимовиќ и Вејн Руни се меѓу кандидатите за наградата најдобар фудбалер во 2018 година во МЛС лигата. Швеѓанецот, кој...

Прв „хет-трик“ на Ибрахимовиќ во МЛС (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ го забележа првиот „хет-трик“ за Лос Анџелес Галакси во победата над Орландо Сити со 4:3 во американската МЛС лига. Ибра со три...