Македонија не успеа да направи изненадување во Варшава

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва загуби од фаворизираната Полска со 0-2 во Варшава, во рамките на осмото коло од квалификациите за пласман на Европското...

Елмас ја фрли Словенија на колена

Елиф Елмас покажа зошто го сметаат за еден од најталентираните млади фудбалери во Европа, откако со неговите два гола Македонија стигна до клучна 2:1...

Победниците на Копа Америка шампионски ги одбегнуваа прегратките од Болсонаро

Контроверзниот претседател на Бразил, Жаир Болсонаро, на синоќешната церемонија по финалето на Копа Америка не доби пречек како што очекуваше, откако фудбалерите на „кариоките“...

Не плачи за Меси Аргентина

Годините поминуваат, турнирите поминуваат, фудбалерите поминуваат низ репрезентацијата, а Лионел Меси (32) уште не може да освои трофеј со Аргентина, дури ниту оној на...

Македонија поразена од Полска

Во рамките на квалификациите за Европското првенство 2020 година, репрезентацијата на Македонија доживеа вечерва пораз од Полска со краен резултат  0:1. Голот за Полска...

Трофејот во ЛШ го врежа името на Клоп во богатиот фудбалски...

Германскиот стратег на клупата на Ливерпул, Јирген Клоп, конечно успеа да го освои трофејот во фудбалската Лига на шампиони (ЛШ) и со тоа да...

Англиската доминација во Европа потврдена во уште една неизвесна завршница

Лондонските ривали Челси и Арсенал ќе се сретнат во финалето на Лига Европа, откако вечерва ги елиминираа Ајнтрахт Франкфурт, односно Валенсија, во полуфиналните дуели...

Лукас го предводеше Тотенхем до сензационален пресврт за англиско финале во...

Лукас Моура постигна хет-трик за сензационална победа со пресврт на Тотенхем над Ајакс од 3-2 на гости, со која англискиот премиерлигаш се пласира во...

Неочекуваните јунаци го одведоа Ливерпул до голем подвиг вреден за финале

Дивок Ориги и резервистот Жоржињо Вајналдум беа најзаслужни за неверојатната победа на Ливерпул над Барселона од 4-0 на „Енфилд“, со која англискиот клуб се...

Македонија одигра нерешено со Словенија

На стадионот „Стожице“ во Љубљана вечерва фудбалските репрезентации на Македонија и Словенија одиграа нерешено 1-1. Репрезентацијата на Македонија го играше својот втор натпревар од квалификациите...