Италија славеше на пенали, згаснувајќи го сонот на Англија за трофеј

Фудбалската репрезентација на Италија го освои Европското првенство по подобро изведување на пенали од Англија со 3-2, откако резултатот беше 1-1 по 120 минути...

Македонските фудбалери добија херојски пречек на скопскиот аеродром

Фудбалерите и стручниот штаб на македонската репрезентација беа пречекани од бројни навивачи и претставници на медиумите на скопскиот аеродром, по пристигнувањето од Амстердам каде...

Не знаев дека Пандев уште игра, но верувајте дека плачам

Фудбалскиот свет му се поклони на капитенот на македонската репрезентација Бројни љубители на фудбалот и светски медиуми го одбележаа простувањето на капитенот Горан Пандев од...

Ангеловски: Не треба да бидеме разочарани, бидејќи ние бевме тие што...

Беше огромно задоволство да се води Македонија на Европското првенство. Не треба да бидеме разочарани бидејќи ние бевме тие што го пробија мразот, истакна...

Спорна судиска одлука спречи спектакл на простувањето на Пандев

Горан Пандев беше расположен за игра, исто како и останатите македонски фудбалери кои тргнаа отворено и храбро за да пружат спектакл во последниот меч...

Македонците во Австралија знаат како да ја бодрат репрезентацијата

Македонците во Австралија го следат учеството на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство давајќи безрезевна поддршка, што го привлече вниманието и на тамошните медиуми. Новинарот...

Македонија не успеа да го сопре Јармоленко и да се извлече...

Македонија не успеа да ја сопре најголемата ѕвезда на Украина, Андриј Јармоленко, кој забележа гол и асистенција во победата на неговата селекција од 2-1...

На политиката не ѝ требаше долго време за да влезе со...

Коментарите во француските медиуми за победата на Франција над Германија (1-0) на Европското првенство во фудбал, предизвикаа незадоволство во германската јавност, со што беа...

Пандев: Ова е големо искуство, треба да се подготвиме за тежок...

Капитенот Горан Пандев го истакна дебито на Европското првенство како големо искуство за Македонија, нагласувајќи дека фудбалската репрезентација треба да одигра максимално во следниот...

Храбрата игра на Македонија не беше доволна за да се избегне...

Храбрата игра на Македонија во дебито на Европското првенство не беше крунисана со позитивен резултат против Австрија, која славеше со 3-1 во првиот меч...