Нови измени на правилата во фудбалот?

СОСТАНОК НА ИФАБ Според најавите, петте измени за секој тим на еден меч може да станат трајно правило, а ќе се разговара и за замени...

Еквадор ќе игра на СП откако ФИФА ја одби жалбата на...

ФУДБАЛ Претседателот на ФА на Еквадор рече дека одлуката на ФИФА значи дека „спортската правда е задоволена“, а претседателот на Фудбалската федерација на Чиле рече...

Почна преодниот рок во Англија, најавени се многу трансфери

Астон Вила направи многу трансфери пред да се отвори прозорецот, а трансфери се најавени и за многу други клубови Преодниот рок во англиската фудбалска Премиер-лига...

По егејска линија преселба во МИК

ОД РЕПОРТЕРСКИОТ БЕЛЕЖНИК НА ЗОРАН МИХАЈЛОВ: СЕРИЈАЛ ЗА ВЕЛИКАНИТЕ НА МАКЕДОНСКИОТ СПОРТ (235) Никола Гелебешев (2) Никола Гелебешев беше во онаа генерација на Работнички што во...

Македонија за половина час ја наполни мрежата на Гибралтар

Фудбалската репрезентација на Македонија убедливо го совлада Гибралтар со 4-0 во мечот од четвртото коло на Лигата на нациите, одигран попладнево на националната арена...

Бугарските фудбалски репрезентативци доживеале страшна сообраќајна несреќа, еден фудбалер завршил на...

Бугарската фудбалска репрезентација доживеа сообраќајна несреќа неколку минути по слетувањето на нејзиниот авион во Тбилиси, главниот град на Грузија. На пат од аеродромот до хотелот,...

Грузија го искористи падот на Македонија во второто полувреме

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Грузија со 0-3 во мечот од третото коло на Лигата на нациите, одигран вечерва пред слабо посетените трибини...

Македонија ја пречекува Грузија во трката за првото место

Првото место во групата носи пласман во лигата Б и играње во плејофот за пласман на ЕП 2024. По две кола, Грузија е прва...

Милевски: Ги анализиравме Грузијците, се надевам дека Македонија ќе го диктира...

Фудбалската репрезентација на Македонија утре ја пречекува Грузија (од 20.45 часот) во мечот од 3. коло од Лигата на нациите (ЛН) што ќе се...

Мбапе се врати на врвот

По позиции, Рубен Диас има најголема проценета вредност на трансфер за централен бек, Џанлуиџи Донарума меѓу голманите, Трент Александар-Арнолд кај бековите, а Педри Гонзалес...