Се засили трката за Европа

Откако Шкендија ја обезбеди титулата во Првата фудбалска лига, продолжува трката за 3-то место. Работнички во 30-то коло го победи Вардар со 1-0, остана...

Со „снежен“ меч во Сочи се одбележаа 50 дена до СП

На над 2.000 метри надморска височина, во снежниот Сочи се одигра фудбалски натпревар со кој беа одбележани 50-те дена до почетокот на Светското првенство...

Во вечер на бекови и резерви, Реал победи и без гол...

Реал ја забележа рекордната 150-та победа во ЛШ (завчера над Баерн со 2-1), за Роналдо, кој првпат сезонава не постигна гол, тоа беше рекорден...

Над 500.000 туристи за време на СП?

Очекуваме околу 500.000 странски туристи во Русија за време на Светското фудбалско првенство. Многу региони за еден месец, за време на Мундијалот, ќе го...

Во радиус од два километра нема да има алкохол

Градските власти на Москва одлучија на деновите на одигрување натпревари, но и претходниот ден, на фудбалското СП, во околината на двата стадиона да се...

Симеоне може да заработи суспензија од три меча

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне може да добие казна од три натпревари поради своето однесување за време на првиот полуфинален меч од Лига...

Венгер разочаран од ремито со Атлетико Мадрид, но оптимист за реваншот

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер е оптимист во врска со шансите на „топџиите“ да стигне до финалето во Лион, иако синоќа во првото полуфинале...

Голгетерите го соборија рекордот на ЛШ

Сезонава веќе е најефикасна според просекот голови, 3,17 по меч (секои 27 минути по еден), а дури до финалето и да не биде постигнат...

Само Роналдо погодува секој час

Според УЕФА, Роналдо има и најголем процент на реализација, Салах е најбрз на теренот, Роналдо и Левандовски најпрецизно додаваат, Роналдо и Џеко постигнаа голови...

Салах ита и кон „златната топка“

Ливерпул ја совлада Рома во првиот полуфинален меч во ЛШ со 5-2, а Салах постигна два и асистираше за уште два гола, со што...

Haikyuu!!: To the Top (https://kissanimeonline.com/m/JM78) Episode 13 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime one piece

Sword Art Online Alicization War of Underworld (Dub) Episode 12 at GoGoAnime seven deadly sins gogoanime