Деле Али ја продолжи верноста кон Тотенхем до 2024 година

Премиерлигашот Тотенхем успеа да го „обезбеди“ Деле Али во своите редови до 2024 година, откако двете страни денеска одлучија да стават потпис за продолжување...

Третата фаза за билети за СП е според принципот „кликнувај побрзо“

Оваа „фаза три“ од продажбата на билетите насловена како „продажба во последната минута“ ќе трае до финалниот натпревар на СП, на 15 јули и...

Фудбалер во најдобрата вардарова единаесетка

ЃОРЕ ЈОВАНОВСКИ (1) Јовановски 16 години беше член за нашиот најпопуларен фудбалски клуб и за него беше резервиран дресот со бројот два. Имаше меѓународна кариера...

Фабрегас пред трансфер во Монако?

Монако е близу до привлекувањето на играчот од Челзи, Цеск Фабрегас, јави „Екип“. Триесет и едно-годишниот Шпанец сака да игра под водство на неговиот поранешен...

Лигите сами ќе изберат дали ќе играат според новото правило

ФУДБАЛ Фудбалските лиги во Велика Британија ќе можат сами да изберат како ќе го применуваат новото правило за играње со рака кога ќе продолжи сезоната,...

УЕФА објави рекордни премии за учесниците на ЕП 2020

Европската фудбалска централа (УЕФА) објави рекордни премии за тимовите кои ќе учествуваат во финалната фаза на Европското првенство во 2020 година. Вкупниот награден фонд...

Реал се откажал од Конте на барање на Рамос

Раководството на Реал Мадрид се откажа од намерата Антонио Конте да го назначи за наследник на Хулен Лопетеги, поради отпорот на капитенот Серхио Рамос,...

Премиерлигашите летово потрошија 1,53 милијарда евра за играчи

Трансферот на Хари Мегваер од Лестер во Манчестер јунајтед за 80 милиони фунти (86,7 милиони евра), во летниот преоден рок беше најголемиот во Премиер-лигата Во англиската...

Зидан: Донесов одлука да си заминам од Реал Мадрид

Зинедин Зидан повеќе не е тренер на Реал Мадрид, објави денеска францускиот фудбалски стручњак. На прес-конференцијата, Зидан ги извести новинарите дека оваа одлука е негова...

Прегратката му донесе казна на навивач на Лестер

Раководството на англискиот фудбалски клуб Лестер му забрани влез на стадионот во следните три месеци на навивачот кој втрча на теренот за да изрази...