6.5 C
Skopje
10.12.2019 - 18:21

Шести најдобар декемвриски пласман за Македонија

Во однос на завршните годишни листи црвено-жолтите скокнаа за 94 места за две години, а осум во однос на лани. За 2018-та Белгија е...

Тотенхем го отвори грандиозниот стадион од 1,17 милијарда евра

Новиот стадион е најголем клупски во Лондон и втор по големина во Премиер-лигата, по „Олд Трафорд“ на Манчестер јунајтед. Првиот официјален меч, првенствен, ќе...

Кошчелни го пропушта СП во Русија

Одбранбениот фудбалер на француската репрезентација Лорен Кошчелни најверојатно ќе паузира шест месеци и ќе го пропушти Светското првенство во Русија заради повреда на Ахиловата...

Од јуни до октомври скок од пет места на листата на...

Македонската репрезентација се очекува да напредува за едно место, на 68-то скалило, на новата ранг-листа на Светската фудбалска федерација (ФИФА), откако по октомвриските два...

Алегри: Доаѓањето на Роналдо е значајно не само за Јувентус, туку...

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, трансферот на Роналдо го оцени како многу значаен настан и за клубот и за фудбалот во Италија. - Неговото доаѓање...

Мендеш: Модриќ најдобар? Тоа е смешно!

Изборот на Лука Модриќ за најдобар фудбалер на годината од страна на УЕФА, предизвика негодување кај менаџерот на Кристијано Роналдо, Жорге Мендеш. - Модриќ најдобар?...

На Роналдо и на Меси им се отвора патот кон финалето!

На гостувањата, во првите четвртфинални натпревари во ЛШ, Јувентус ремизира против Ајакс (1-1), а Барселона го совлада Манчестер јунајтед (1-0) Како што се одвиваат работите...

Рамос обвинет од УЕФА за жолтиот картон против Ајакс

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос беше обвинет од УЕФА дека намерно добил жолт картон за време на првиот осминафинален судир од Лигата на...

Македонија останува на 68-то место на ФИФА ранг-листата

Македонската фудбалска репрезентација го задржа 68-то место на ФИФА ранг-листата објавена денеска. И покрај двете победи во ноемвриските дуели од Лигата на нации против Лихтенштајн...

Роналдо денес излегува од болница

Поранешниот најдобар светски фудбалер, Бразилецот Луис Назарио да Лима Роналдо, им се заблагодари на сите за неговата поддршка по завршувањето во болница на Ибица...