Зидан: Буфон не заслужи црвен картон

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон не заслужи да добие црвен картон, изјави тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, по завршувањето на реваншот од четвртфиналето...

Досега невидена доминација на Ливерпул

„Црвените“ на 21 меч сезонава ја забележа 20-та победа (со едно реми), што е најдобриот почеток на првенствена кампања во историјата на англискиот фудбал,...

Итен состанок во Реал Мадрид

Раководството на актуелниот европски фудбалски шампион Реал Мадрид за вечер во 19 часот свика итен состанок на кој ќе биде донесена конечна одлука за...

Фудбалот во Кина пред нови искушенија!

Во Пекинг минатата недела биле регистрирани повеќе од 180 новоинфицирани од ковид-19, што може да предизвика ново одложување на Лигата Во Европа продолжија прекинатите сезони...

Вештачка интелигенција ја прогнозира новата сезона на Премиер-лигата

Најголемите мозоци во спортската аналитика како „Опта“, „Гугл“ и „Сквока“, велат дека Манчестер сити пак ќе бие првак, ќе испаднат Њукасл, Норич и Шефилд,...

На аукција дресот во кој Пандев го одигра 100-от меч за...

Капитенот Горан Пандев на аукција го стави дресот во кој го одигра 100-от натпревар за репрезентацијата на Македонија. Пандев собраните средства ќе ги донира...

Македонија го победи Гибралтар и избори полуфинале

Прво место во четвртата група од Д-лигата на Лигата на нации, пласман во поквалитетната Ц-лига и полуфинале на домашен терен во плејофот за ЕП,...

Можно е прво финале во Лига Европа со тимови од ист...

Англиските екипи Арсенал и Челси ќе играат со предност во реваншите од полуфиналето на фудбалската Лига Европа (ЛЕ), откако во првиот дуел Арсенал со...

Македонија напредуваше шест позиции на ФИФА листата

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше шест места и сега се наоѓа на 71. позиција на ФИФА ранг-листата објавена денеска. Напредокот на „црвено-жолтите“ се случува без тие...

ФФМ додели половина милион евра премија за репрезентацијата

Фудбалската федерација на Македонија ќе подели премија од 500.000 илјади евра за фудбалерите и стручниот штаб за освоеното прво место во групата од Лигата...

Ex-Arm (https://kissanimeonline.com/m/8qRz) Episode 1 at KissAnime paradise kiss anime

Jujutsu Kaisen (TV) (https://animefreak.ws/m/vWZm) Episode 14 at AnimeFreak sites like animefreak