15.8 C
Skopje
14.10.2019 - 23:24

Тему Пуки е новата фудбалска сензација во Премиер-лигата

Напаѓачот на Норич, кој беше најефикасен лани во Чемпионшип со 29 гола, на првите две кола во Премиер-лигата веќе постигна четири гола (еден хет-трик) За...

Мбапе сака Нејмар да остане во ПСЖ

Ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе, изразил надеж дека Нејмар и следната сезона ќе му биде соиграч. Мпабе проговорил и за својата изјава дека „бил...

Победи на тимови на македонски репрезентативци

Унгарскиот МОЛ Фехервар на македонскиот репрезентативец Бобан Николов победи во првиот меч од квалификациите за пласман во фудбалската Лига Европа, дома, на мечот со...

Модриќ: Гризман ја заслужува „Златната топка“

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ, смета дека ако тој не ја добие „Златната топка“ тогаш наградата треба да му припадне на Антоан Гриземан...

Црвена звезда повторно во европската фудбалска елита

„Црвено- белите“ од Белград во плејофот го елиминираа Јанг бојс (1-1 и 2-1) и втора сезона по ред ќе играат во групната фаза натпревари...

Прв куп-трофеј за Академија Пандев по девет години од формирањето

Во финалето Академија Пандев беше подобра од Македонија ЃП, 6-4, на пенали (2-2) Академија Пандев го освои 27-от куп на Македонија во фудбал, прв клупски...

Овие натпревари ќе се одиграат денеска на СП 2018

Денеска на Светското првенство во Русија на програмата се три натпревари, а дербито кое милиони фанови ширум светот го очекуваат е во вечерниот термин. Египет...

Анчелоти: Подобро да не го гледаме Јувентус, оти играчите може да...

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти ги повика фудбалерите да не ги гледаат резултатите на Јувентус, кој не прави грешки во Серија „А“ и врви...

Дани Алвеш нема да настапи на СП во Русија

Бразилскиот фудбалски репрезентативец Дани Алвеш ќе го пропушти Светското првенство во Русија поради повредата на коленото. Иако според првичните проценки 35-годишниот фудбалер требаше да биде...

Андоновски – дел од успешната американска женска фудбалска приказна

Втора сезона сум во Реин. Имаме добар тим, спој на искуство и на младост, ја имаме и Меган Рапино, светскиот број 1, вели скопјанецот...