31.2 C
Skopje
17.9.2019 - 15:10

Реал го освои купот Бернабеу

Во натпреварот за трофејот „Сантијаго Бернабеу“ екипата на Реал синоќа го совлада Милан со 3:1. На средбата во Мадрид головите за домашната екипа ги постигнаа...

Мексико го приреди првото изненадување на СП, ја совлада Германија

Во дуелот од Ф групата селекцијата на Мексико го совлада актуелниот светски шампион Германија со 1-0. До победата, упорните и борбени Мексиканци стигнаа...

Принцот Вилијам го поздрави пласманот на Астон Вила во Премиер лигата

Војводата од Кембриџ е навивач на европскиот првак од 1982 година, Астон Вила, уште од училишните денови, бидејќи сакал да навива за поинаков клуб...

Емери: Нејмар е уморен од лагите

Шпанскиот фудбалски стручњак Унаи Емери, кој изминативе две сезони беше тренер на Пари Сен Жермен, истакна дека Нејмар е врвен играч, но дека нештата...

Од тимовите од најсилната „петка“ само ПСЖ гази

Францускиот фудбалски првак ПСЖ е единствениот тим од најсилните пет првенства во Европа (Франција, Англија, Италија, Шпанија и Германија) што сезонава уште нема загубено...

Македонија одигра нерешено со Словенија

На стадионот „Стожице“ во Љубљана вечерва фудбалските репрезентации на Македонија и Словенија одиграа нерешено 1-1. Репрезентацијата на Македонија го играше својот втор натпревар од квалификациите...

Евертон му врачи отказ на Алардајс

Премиерлигашот Евертон по само шест месеци му даде отказ на менаџерот Сем Алардајс. Најголемите забелешки на сметка на Алардајс беа поради декадентниот стил на...

Ајакс е поблиску до големото финале на ЛШ

Во првиот полуфинален меч, Ајакс го совлада Тотенхем на гости со 1-0. Реваншот е идната среда во Амстердам Ајакс забележа победа на гости над Тотенхем...

Криза – годинава помалку пари за трансфери отколку лани?

ЦИЕС објави дека вкупната потрошувачка за трансфери годинава во Европа изнесувала 5,82 милијарди евра, што е за 2,4 отсто помалку отколку во 2017 година Фудбалската...

Буфон се враќа дома?

Голманската легенда Џанлуиџи Буфон би можел да се врати во Парма, објави „Газета дело Спорт“. Искуниот 41-годишен голман од пред неколку дена е слободен...