-4.2 C
Skopje
20.1.2021 - 1:15

Тотенхем победи и доби и статистика на своја страна

Тотенхем се пласирал во следната рунда во ЛШ на последните девет настапи на кои славел во првиот меч. Сити, пак, по загубен прв дуел...

УЕФА: Во преодниот рок се потрошени четири милијарди евра

Европските клубови во летниот преоден рок на трансфери потрошиле 3,98 милијарди евра, објави Европската фудбалска унија (УЕФА). УЕФА наведува дека 80 клубови што настапувале во...

ФИФА вечерва решава: Роналдо, Модриќ или Салах

Во Лондон вечерва Светската фудбалска федерација (ФИФА) ќе го објави победникот во трката за најдобар фудбалер за 2018 година.. Во трка се Кристијано Роналдо,...

Роналдо има физичка подготвеност на 23-годишен спортист

Кристијано Роналдо е во центарот на вниманието повеќе од десет години и продолжува да пишува историја. На 33-годишна возраст, ѕвездата на Реал Мадрид покажува...

„Пенали“ по реми во американски фудбал?

Чести се маратонските мечеви во американски фудбал во универзитетската лига (НЦАА), па раководните луѓе сакаат да го спречат тоа како заштита на играчите од...

ФИФПРО е загрижена за здравјето на фудбалерите

Глобалнaта унија на фудбалери (ФИФПРО) е загрижена во врска со квалификациските натпревари идниот месец во Јужна Америка, за пласман на Светското првенство (СП) во...

Андоновски со САД ќе атакува на олимписко злато во Токио

Американките, кои имаат четири злата од ЛОИ, во Рио 2016 година беа елиминирани од Шведска во четврт-финалето Женската фудбалска репрезентација на САД, актуелниот и четирикратен...

Флик: Преземањето ризици е дел од агресивниот стил на Баерн

Секако дека би сакале да имаме помалку примени голови, но ја гледаме и позитивната страна, ги добивме сите наши натпревари, со исклучок на дуелот...

Мбапе како Пеле, Меси и Роналдо се враќаат дома

Мбапе е првиот тинејџер по Пеле во 1958 што постигнува два гола на еден меч на СП, а Аргентина и Португалија се елиминирани од...

Македонија со проверен рецепт за висок пласман – победа дома и...

Во второто квалификациско коло за ЕП 2020, Македонија ремизира на гости со Словенија, 1-1 Одличен старт на фудбалската репрезентација на Македонија во квалификациите за Европското...

Attack on Titan Final Season Episode 5 at website https://animefreak.ws animefreak chatango

How Not to Summon a Demon Lord (Dub) (https://animeflix.nl/m/mBoM) Episode 12 at ANIMEFLIX animeflix beastars