10.8 C
Skopje
25.10.2021 - 12:52

Спорна судиска одлука спречи спектакл на простувањето на Пандев

Горан Пандев беше расположен за игра, исто како и останатите македонски фудбалери кои тргнаа отворено и храбро за да пружат спектакл во последниот меч...

Македонците во Австралија знаат како да ја бодрат репрезентацијата

Македонците во Австралија го следат учеството на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство давајќи безрезевна поддршка, што го привлече вниманието и на тамошните медиуми. Новинарот...

Македонија не успеа да го сопре Јармоленко и да се извлече...

Македонија не успеа да ја сопре најголемата ѕвезда на Украина, Андриј Јармоленко, кој забележа гол и асистенција во победата на неговата селекција од 2-1...

На политиката не ѝ требаше долго време за да влезе со...

Коментарите во француските медиуми за победата на Франција над Германија (1-0) на Европското првенство во фудбал, предизвикаа незадоволство во германската јавност, со што беа...

Пандев: Ова е големо искуство, треба да се подготвиме за тежок...

Капитенот Горан Пандев го истакна дебито на Европското првенство како големо искуство за Македонија, нагласувајќи дека фудбалската репрезентација треба да одигра максимално во следниот...

Храбрата игра на Македонија не беше доволна за да се избегне...

Храбрата игра на Македонија во дебито на Европското првенство не беше крунисана со позитивен резултат против Австрија, која славеше со 3-1 во првиот меч...

Пандев го постигна историскиот прв гол за Македонија на големите натпреварувања

Капитенот Горан Пандев е стрелец на првиот гол за Македонија на големите фудбалски натпреварувања, откако добро се снајде по мешаница во австрискиот шенаесетник за...

Бестрашниот лидер на нацијата ќе ги предводи „црвено-жолтите“ на ЕП

Ниту еден друг фудбалер на Европското првество нема да инспирира толку длабока почит во неговата татковина како што е случајот со Горан Пандев, пишува...

Навивачите го окупираа Букурешт: Ечи македонската песна и горат факели

Македонските навивачи кои допатуваа во Букурешт за да ја бодрат фудбалската репрезентација, направија одлична атмосфера во пресрет на дебито на „црвено-жолтите“ на големите фудбалски...

Навивачите трпеливо чекаа за ковид-тест пред да заминат за Букурешт

Утрово, голема редица навивачи чекаше да направи ковид-тест на Меѓународниот аеродром Скопје пред да отпатуваат и да ја дадат поддршката за македонската  фудбалска репрезентација...