19 C
Skopje
29.10.2020 - 14:58

„Бикот“ го доближи Интер до трофејот кој би можел да ја...

Лаутаро Мартинез (22) со два гола и аситенција беше клучниот фудбалер на Интер во вечерашната убедлива победа над Шахтер од 5-0, со која „нероаѕурите“...

Севилја ги казни промашувањата на Јунајтед за да стигне до ново...

Фудбалерите на Севилја се пласираа во финалето на Лига Европа откако славеа против Манчестер јунајтед со 2-1, казнувајќи ги бројните промашувања на англиската екипа...

Неуспесите на „граѓаните“ во ЛШ го претворија тактичкиот гениј во измамник

Прославениот тренер Пеп Гвардиола не успеа со Манчестер сити да стигне до полуфиналето во фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) и во четвртиот обид откако...

Вечерта на рекорди на Баерн и помрачувањето на Барселона означија крај...

Баерн ја наполни мрежата на Барселона совладувајќи ја со убедливи 8-2 во мечот што го одбележаа повеќе индивидуални постигнувања на фудбалерите на германската екипа,...

Незапирливите Левандовски и Меси закажаа меѓусебен дуел во дербито на ЛШ

Барселона и Баерн ќе се соочат во единствената четвртфинална пресметка во фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) помеѓу поранешни освојувачи на натпреварувањето (на 14 август),...

Ругани е заразен со коронавирус, Јуве во карантин

Јувентус објавија дека нивниот бек, Даниеле Ругани има позитивен тест на корона вирусот, и дека ги „активираат процедурите за изолација според законот“ на фудбалерот,...

Македонија и Грција се разминаа, на мегдан со Грузија, Естонија и...

Предмалку жрепката и ги донесе трите противници на македонската фудбалска репрезентација во новото издание од Лигата на нациите на УЕФА. Македонија сезонава ќе настапува во...

Срцето на терен, но само кога е здраво

Срцето е најважен фактор за секој спортист да извојува победа и спортска слава, но не само спортски мотивирано срце туку и физички здраво срце,...

Аталанта го живее сонот со „уништувањето“ на Валенсија

Аталанта пишува историја за своите фанови. Клубот од Бергамо во својот прв настап во Лигата на шампиони успеа да стигне до осминафиналето, и ако...

Кулушевски ќе игра со Роналдо во Јувентус

Интер, Наполи, Челси, Арсенал – беа клубовите што се споменуваа како заинтересирани за Македонецот Дејан Кулушевски (19), кој игра одлична сезона во Парма (позајмен...