17.6 C
Skopje
20.5.2019 - 16:58

Андонова со Барселона атакува на европската титула

Во денешното финале во Будимпешта, Барселона се среќава со бранителот на титулата и петкратен шампион, француски Лион Македонската интернационалка, Наташа Андонова, ќе биде дел од...

Роналдо донирал 1,5 милиони долари за помош на Газа

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо донирал 1,5 милиони долари за помош на луѓето од појасот Газа кои постат за време на рамазан, објавија повеќе...

Чеферин: Нема промена на ЛШ без согласност на федерациите

Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин тврди дека нема да се остварат контроверзните промени на форматот на Лигата на шампионите без консултација на националните федерации...

Дерби и Астон вила ќе го играат најскапиот меч сезонава

Победникот во овој меч на „Вембли“ на 27 мај ќе се пласира во Премиер-лигата и ќе заработи над 200 милиони евра Дерби каунти и Астон...

Алисон и Тадиќ ги оправдаа парите и очекувањата

Ливерпул на Рома ѝ плати 75 милиони евра за голманот Алисон Бекер што се покажа како одлична зделка, како и онаа на Ајакс за...

Случај Палермо: Фудбалско достоинство или почитување на правилата?

Играчите на Палермо го возвратија ударот на фудбалските власти, тврдејќи дека тие им го одземале достоинството, по исфрлањето на клубот во третиот ранг на...

Манчестер сити е пред исклучување од Лигата на шампиони!

УЕФА размислува за суспензија на Сити поради прекршувања на финансискиот ферплеј (ФФП), а евентуалната казна би следувала во најскоро време Финансиските истражувачи на Европската фудбалска...

Тројца фудбалери ги одиграа сите минути сезонава во Премиер-лигата

Викендов беше завршена трката во англиската Премиер-лига. Титуалата ја освои Манчестер сити, но до последното коло во трка беше со Ливерпул кој на крајот...

Најизрамнета и најдобра сезона во историјата на Премиер-лигата

Двата водечки тима сезонава, Манчестер сити и Ливерпул, освоија рекордни 195 бода, 14 повеќе од ланските 181 на двата манчестерски тима, Сити и Јунајтед,...

Австралискиот Агуеро го збуни „Олд Трафорд“

Покрај вчерашниот незначаен, но разочарувачки пораз на Манчестер јунајтед во последното 38-мо коло од англиската фудбалска Премиер-лига, од испаднатиот Кардиф, новинарот Си Лојд забележа...