-8 C
Skopje
16.1.2019 - 7:30

Обвиненијата за силување не му пречат на Роналдо

Кристијано Роналдо не е под влијание на тековната истрага, во врска со обвинувањата за силување против него. Ова го откри неговиот тренер, Масимилијано Алегри...

Прогласен Тимот на годината на УЕФА, Реал со најмногу претставници

Европската фудбалска централа УЕФА го објави Тимот на 2018 година, составен од најдобрите играчи во европски тимови за изминатите 12 месеци. Гласањето зависи целосно...

Јувентус не го дава Дибала

Јувентус ги одбил сите понуди за трансфер на напаѓачот Паоло Дибала, соопшти „Тутоспорт“. Во канцелариите на торинскиот гигант пристигнале барања за Аргентинецот од неколку клубови,...

Реал ја предводи силната конкуренција за трансферот на Елиф Елмас

Актуелниот европски првак, шпански Реал Мадрид, англиски Тотенхем и италијански Лацио се меѓу клубовите што се заинтересирани за трансфер на македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф...

Лотито се држи до приказната за одбиените милиони за Милинковиќ-Савиќ

По одличната сезона, Сергеј Милинковиќ-Савиќ минатата година беше баран од неколку големи клубови, но првиот човек на неговиот Лацио, Клаудио Лотито не сакаше да...

Мбапе е најскап меѓу најскапите

Покрај Французинот Мбапе (218,5 милиони евра) од ПСЖ, само уште Англичанецот Кејн од Тотенхем се проценува на над 200 милиони евра, во анализата на...

Голман од Премиер лигата под истрага за нацистички поздрав

Голманот на Кристал Палас, Вејн Хенеси, си навлече проблеми откако се појави негова фотографија на социјалните мрежи, на која се гледа како упатува нацистички...

Буфон: Се надевам дека ќе играм уште една година за ПСЖ

Голманот на ПСЖ, Џанлуиџи Буфон, изјави дека се надева дека ќе игра уште една година за францускиот шампион. 40-годишниот Италијанец премина во клубот на...

Суарез кажа „да“ на Арсенал

Играчот од средниот ред на Барселона, Денис Суарез се согласи да се пресели во Арсенал во овој трансфер прозорец. Британскиот весник „Мирор“ тврди дека 25-годишниот...

Меси и Роналдо пак се меѓу водечките во трката за „златната...

Сезонава Меси постигна 16 гола за Барса, два повеќе од доскорашниот ривал од шпанската Ла лига, сега член на Јувентус, Роналдо, а од играчите...