15 C
Skopje
20.9.2018 - 3:22

Милан ги отфрли гласините за трансфер на Сергеј Милинковиќ-Савиќ

Спортскиот директор на Милан, Леонардо, ги отфрли гласините дека преговарале со Лацио за трансфер на српскиот фудбалер Сергеј Милинковиќ-Савиќ. - Никогаш немаше преговори со Лацио,...

Џонсон: Англија нема да го бојкотира СП во фудбал во Русија

Британскиот министер за надворешни работи, Борис Џонсон изјави дека Англија се откажала од идејата да го бојкотира претстојното Светско првенство во Русија. Според него,...

Металург имаше сила за едно полувреме

Ракометарите на Металург го претрпеа вториот пораз во 2-то коло од Регионалната лига (РЛ), овој пат од белорускиот првак Мешков, со 29-41. Иако во...

„Чкембарите“ се „иселија“ од трибините под Тумбе кафе

По неколкуте последователни порази на фудбалскиот клуб Пелистер, навивачката грпа „чкембари“ му откажа лојалност на клубот. Таквата своја (не)очекувана одлука тие ја соопштија преку...

Македонија преку Романија обезбеди пласман на СП во ракомет

Македонската ракометна репрезентација во реванш натпревар од баражот на гостувањето во Клуж загуби од Романија со 26:25, но благодарение на убедливата победа на првиот...

Алекс Фергусон се разбуди од кома

Алекс Фергусон се разбуди од кома и покажува знаци на опоравување по итната хируршка интервенција на мозокот. Најуспешниот менаџер во британскиот фудбал останува на интензивна...

Во вечер на бекови и резерви, Реал победи и без гол...

Реал ја забележа рекордната 150-та победа во ЛШ (завчера над Баерн со 2-1), за Роналдо, кој првпат сезонава не постигна гол, тоа беше рекорден...

Македонија со Словенија и Црна Гора домаќини на женското ракометното ЕП...

Европската ракометна федерација на денешниот конгрес во Глазгов, Шкотска донесе одлука Македонија, заедно со Словенија и Црна Гора да бидат заеднички организатори на Европското...

Алегри: Поголем е притисокот врз Наполи

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри изјави дека е задоволен што во дербито со Наполи ќе влезе со четири бода предност, иако разликата можеше да...

Алекс Фергусон се опоравува и планира да се врати на „Олд...

Легендарниот поранешен тренер на Манчестер јунајтед, сер Алекс Фергусон, излезе од болница и лекувањето ќе го продолжи во домашни услови. Фергусон на 5 мај претрпе...