15.1 C
Skopje
17.7.2019 - 3:50

Дамир Стојановиќ е новиот шеф на стручниот штаб на Металург

Со оглед на тоа што Стојановиќ е искусен во работата со млади категории, тоа одлично се совпаѓа со создавачкиот концепт на Металург за продукција...

Македонија поразена од Полска

Во рамките на квалификациите за Европското првенство 2020 година, репрезентацијата на Македонија доживеа вечерва пораз од Полска со краен резултат  0:1. Голот за Полска...

Илјадници граѓани ги пречекаа вардарци на плоштад

Илјадници граѓани со овации и громогласен аплауз на плоштадот „Македонија“ во Скопје синоќа ги пречекаа ракометарите на Вардар кои по втор пат, го освоија...

Триумф за ново финале во Лигата на шампионите

Годинава да не биде заборавена традицијата се погрижија ракометарите на Вардар, кои во полуфиналето ја елиминираа славната Барселона, иако и во последните 15 минути...

Вардар по вторпат на врвот на ракометна Европа

Наши известувачки од Келн: Јасминка Павловска Сузана Митревска Veni, vidi, Vardar!  Насловот во специјалното издание на билтенот на ЕХФ на Ф4 во Келн, по првиот полуфинален меч,излезе...

Трофејот во ЛШ го врежа името на Клоп во богатиот фудбалски...

Германскиот стратег на клупата на Ливерпул, Јирген Клоп, конечно успеа да го освои трофејот во фудбалската Лига на шампиони (ЛШ) и со тоа да...

Роберто Гарсија Парондо: Изненадување сме за оние што не не познаваат

Наши известувачки од Келн: Јасминка Павловска Сузана Митревска По вчерашниот полуфинален меч на Ф4 од Лигата на шампионите во ракомет, и трилер-пресвртот на Вардар против Барселона, македонските...

Можно ли е второ вардарово чудо во Келн

Во меѓусебните дуели, Барселона славела во 12, Вардар во два, а еден меч завршил без победник. Вардар против Веспрем одиграл осум средби, еднаш победил,...

Про­мо­ци­ја на Ке­дев по по­вод 10 го­ди­ни од иска­чу­ва­ње­то на Монт...

По повод 10-те години од искачувањето на Монт Еверест, највисокиот врв на светот (8.848 метри), Сашко Кедев вечерва во големата сала на Македонската филхармонија,...

Ракометарките на Металург ја вратија шампионската титула во Автокоманда

  Ракометарките на Металург ја освоија шампионската титула во Суперлигата со убедлива победа над Стружанка од 32-18 во решавачкиот меч од последното коло, одигран попладнево...