0 C
Skopje
16.12.2018 - 18:51

Ристовски, Илиев, Адеми и Елмас во нокаут-фазата во ЛЕ

По одигрувањето на натпреварите од последното, шесто коло во 12-те групи, познати се 24 тима што се пласираа во следната нокаут-рунда. Ним ќе им...

Металург посакува две победи за крајот на годината во РЛ

Зад нас е недела во која активно работевме на подобрување на техничко-тактичките перформанси, вели тренерот на Металург пред гостувањето кај Нексе и Извиѓач Ракометарите на...

УЕФА му прогледа низ прсти на Милан

УЕФА го казни Милан со 12 милиони евра за кршење на правилата за финансиски фер-плеј. Казната беше објавена еден ден по елиминацијата на Милан од...

Ферари го претставува новиот болид на 15 февруари

Шефот на Ферари, Маурицио Аривабен, објави дека новиот болид на тимот за следната сезона во Формула 1 ќе биде претставен на 15 февруари. Италијанците ќе...

Зошто Русија има најмногу велемајстори?

Во Русија има голема шаховска инфраструктура, а речиси во секое населено место функционира шаховска школа. Тоа е исто како во фудбалот, секое помало место...

Без изненадувања во групната фаза, фаворитите одат понатаму

Ждрепката за осминафиналните дуели в понеделник може да донесе реприза на финалето од мај годинава во Киев, Реал - Ливерпул (3-1) По одигрувањето на последното,...

УЕФА ја соопштува казната за Милан

Европската фудбалска унија (УЕФА) денеска ќе ја соопшти казната за Милан поради непочитување на финансискиот ферплеј. Пред неколку месеци, Милан беше казнет со одземање на...

Милан забележа сличен неуспех како пред 19 години

Фудбалерите на Милан го завршија учеството во Лига Европа откако загубија од Олимпијакос со 1-3, во возбудливиот меч од последното коло на групната фаза,...

Шутова ита кон горниот дел табелата

Со денешниот убедлив триумф над фаворизираниот состав на Весна Пробиштип од 3-0 (25-20, 25-22, 25-22 по сетови), Шутова се избори за место во првата...

Ру­си­ја, Ро­ма­ни­ја, Фран­ци­ја и Холандија во бор­ба за зла­то­то

Ру­си­ја, Ро­ма­ни­ја, Фран­ци­ја и Хо­лан­ди­ја се че­ти­ри­те ра­ко­мет­ни ре­пре­зен­та­ции што ја про­дол­жу­ва­ат тр­ка­та за ме­дал на 13-то Европ­ско­то пр­венс­тво (ЕП) за же­ни што се...