2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 21:36

Украсете ги ѕидовите и вратете ја топлината во домот

Не мора да потрошите многу пари за украсување на ѕидовите, за да ја направите внатрешноста на вашиот дом поубава, потопла и поинтересна. Искористете ги...

Три природни препарати против мувла

Овие природни препарати ќе ви помогнат да се ослободите од мувлата што ве вознемирува кога ќе ја видите на ѕидот. Маслото од чајно дрво е...

Совршено спакувајте ги божиќните подароци

Новогодишните и божиќните празници се приближуваат, а во нашите глави се вртат мисли за давање подароци на роднини и пријатели. Меѓутоа, амбалажата и пакувањето...

Едноставни работи што ќе внесат позитивна енергија и ќе ја збогатат божиќната магија

Празничниот дух е насекаде околу вас и ќе го почувствувате во вашиот дом, низ градот, на работното место низ трговските центри, насекаде. Иако сите...

Креативни идеи за божиќно украсување на домот

Деновиве и официјално почнува божиќната сезона, еден од најубавите и најочекувани празници во годината, период кога со украсување на домот и градината го внесуваме...

Нови трендовски решенија за кујната, бањата, терасата…

Каленото стакло е новиот естетски тренд што собра голем број симпатии во уредувањето на домот и сѐ повеќе луѓе се одлучуваат за негова примена,...

Како да се справите со кондензацијата

Знаеме дека кондензацијата е премин на гас или пареа во течна или цврста состојба. Кондензацијата во станбените објекти се јавува како резултат на големата...

Избегнете ги грешките при перење на алиштата

На многумина перењето алишта им е обврска што со задоволство би ја избегнале. Иако на прв поглед изгледа како доста едноставна активност, која не...

Исчистете го домот од молци со помош на мирисни билки

Молците во домот можат да бидат вистинска напаст. А дека ги има, ќе забележите по дупчињата на тепихот, на палтата, на облеката во плакарот... Оваа...

Бабини трикови за чистење на домот

Нашите баби немале избор на производи за чистење на домот, па затоа биле принудени да се снаоѓаат и да чистат со намирници и производи,...