2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 21:58

Како најлесно до луксузен дом

Познатата дизајнерка на ентериер Шерил Ајзен, која уредува луксузни вили и куќи на познати sвезди, советува кои се златните правила при уредувањето на домот...

Светлосиви нијанси за елеганција и опуштеност

Бојата што може да се вклопи речиси во секој ентериер и стил на декорација е сивата. Од сезона во сезона е омилен избор при...

Пет „задолжителни“ украси за домот

1. Решетка за списанија - Помина времето кога држачите за списанија беа со класичен дизајн. Ова парче мебел со декоративна функција денес се издвојува...

Пет трика за визуелно зголемување на просторот

Со неколку паметни трикови инспирирани од дизајнот на ентериерот, можете да научите како визуелно да ја направите просторијата поголема. Користете контрасти и светли бои:...

Природа во домот

Трендовите се менуваат од година на година. Некои брзо се забораваат, некои се враќаат, а некои се надградуваат со текот на годините. Но присуството...

Училишната табла хит во ентериерот

При украсување на ентериерот, еден од најпредизвикувачките моменти е сликањето на ѕидовите. Сите други детали подоцна зависат од тоа која боја ќе ја изберете....

Украсување на домот со шарени чинии

Покрај тоа што даваат доза на боја и текстура, шарените чинии изгледаат многу оригинално и му даваат на вашиот простор печат на нешто само...

Сансеверијата дење дава кислород, а ноќе го чисти воздухот

Ова растение е одличен избор за луѓето што често патуваат, бидејќи не му треба често наводнување. Сансеверијата, често нарекувана индиско перо, е растение на лисни...

Скандифорнискиот стил е полн погодок

Минималистичкиот скандинавски стил на декорација е популарен со години, а негов голем ривал е пошарениот опуштен калифорниски стил. Но не мора да се одлучите...

Дрвјата во домот се најнов тренд

Сите љубители на растенија редовно се борат со недостиг од простор и потреба уште повеќе да ја прошират својата зелена империја. Судејќи според трендовите...