17.8 C
Skopje
22.10.2021 - 17:15

Што можете да исчистите со медицински алкохол

Домување Речиси секој во куќата има шише медицински алкохол. Најчесто се користи за дезинфекција, но можете да го користите и за чистење неколку видови површини. Медицинскиот...

Совети за попростран и поуреден стан

Домување Еден од најчестите совети и препораки на дизајнерите на ентериер за визуелно зголемување на просторот што придонесува за појава на просторност е употребата на...

Боите во домот влијаат на физичкото и менталното здравје

Покрај распоредот на собите и мебелот што го красат вашиот дом - боите се еден од најважните фактори во декорацијата, велат експертите за фенгшуи. Сината...

Интересни начини за украсување ѕидови

Домување Направете ѕид-галерија: наредете слики, цртежи, фотографии, графики, постери од подот до таванот... На овој начин, ѕидот ќе биде доминантен и ќе изгледа како уметничко...

Детали во домот што е време да се исфрлат

Домување Додека се обидуваме да го украсиме нашиот дом за да изгледа удобно, елегантно и модерно, честопати правиме големи грешки. Понекогаш причината е приврзаноста кон...

Домување

Внесете ја природата во домот Секому му треба освежување одвреме-навреме, па дури и на домот, за да стане попријатно место за уживање. Чистење: фрлете ги старите...

Бојата е важна

Ако не сте некој што сака природна светлина, можете лесно да ја контролирате со некои поголеми и подебели завеси или пердиња во домот. И...

Осветлувањето на домот влијае на расположението

Дизајнерите на ентериер велат дека кога ќе дојде време да го реновираме просторот во кој живееме, најдобро е да му пристапиме како да составуваме...

Како најлесно до луксузен дом

Познатата дизајнерка на ентериер Шерил Ајзен, која уредува луксузни вили и куќи на познати sвезди, советува кои се златните правила при уредувањето на домот...

Светлосиви нијанси за елеганција и опуштеност

Бојата што може да се вклопи речиси во секој ентериер и стил на декорација е сивата. Од сезона во сезона е омилен избор при...