5.8 C
Skopje
16.1.2022 - 18:22

Музичките ѕвезди од регионот заедно на МАС во Белград

Љубителите на музиката од целиот регион наскоро ќе имаат можност да гласаат за своите омилени песни и изведувачи, а со тоа да ги зголемат...

ПЦР-тестовите го пресолија морето за македонските туристи

Од 3.000 до 4.500 денари ќе ве чини патувањето во странство за еден член на семејството доколку сакате последните денови од летото да ги...

Карпош доби нова рекреативна зона

Нова рекреативна зона е поставена во општината Карпош, на кејот на реката Вардар, во близината на алпинистичката карпа. Спортскиот терен е донација од компанијата...

„Водовод“ – Скопје и СМУГЦ „Д-р Панче Караѓозов“ потпишаа меморандум за...

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ - Скопје во рамките на својата стратегиска ориентација и политика за општествена одговорност, го имплементира принципот на општествена одговорност...

Пуч против Трамп во Белата куќа

Боб Вудворд, новинарот на „Вашингтон пост“, кој ја откри аферата „Вотергејт“, по која тогашниот претседател Никсон поднесе оставка, опишува како најблиските соработници организираат „административен...

Гамбит Асеко СЕЕ го доби дербито со Гостивар

Алкалоид ја забележа највисоката победа на колото против Прилеп, а на дното Центар и Карпош ги поделија бодовите ШАХ – ЕКИПНО ПРВЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА, 5....

Софија не ќе може да ги избегне обврските спрема македонското малцинство...

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, а во исто време...

Јас, борот и ластовичките

На страниците на „Колибри“ ги објавуваме расказите на седумте учеснички на тукушто завршената работилница за креативно пишување „Остани дете, стани писател“, на издателството „Икона“....

Забава за сите што се чувствуваат младо

Неуморниот менаџер и чувар на спомените за некогашниот ноќен живот во Скопје, Милорад Цаиќ-Цајо, на 5 април, во СРЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, организира...

Само домашни победи

Ракометарите на Пелистер забележаа победа со 32-30 во 2-то коло од машката Суперлига, во дерби-дуелот со Пролет. Домашниот терен им даде сигурност на битолчани,...