4 C
Skopje
21.1.2019 - 13:22

Се реконструира водоводната мрежа во Долно Лисиче

Општина Аеродром ја почна реконструкцијата на водоводната мрежа на улица „1“, од крак еден до крак 10 во Долно Лисиче, со средства обезбедени од...

БЕГ: Потрошувачите да проверат дали нивните објекти се подготвени за грејната сезона

Балкан енерџи груп (БЕГ) ги повикува потрошувачите, куќните совети и управителите да проверат дали зградите се подготвени за грејната сезона и порачува дека само...

Скопје ќе донира „пајаци“ на Охрид и Штип

Град Скопје и Јавното претпријатие „Градски паркинг“ ќе донираат специјално возило „пајак“ на Охрид и Штип. Донацијата за општина Охрид се состои од специјално товарно...

Несреќата со детето на улицата Борис Сарафов го забрза поставувањето семафори

По сообраќајката на улицата Борис Сарафов десетгодишното дете доби скршеница на черепот, крвавење во мозокот и повредено рамо, но е надвор од животна опасност Снежана...

Во Сопиште утре можни прекини во водоснабдувањето

Во селото Сопиште утре се можни мали прекини во водоснабдувањето поради чистење и хлорирање на резервоарот за питка вода „Сопиште“. Од Регионалниот центар за управување...

Да се смени трасата за гасоводот побараа граѓаните на дебатата за Водно

Со директен пренос што можеа да го следат и граѓаните, вчера почна дебатата на градот Скопје за изградбата на гасоводот на Водно. Откако градоначалникот...

Електричен автобус од денеска на линијата број 15

Нов електричен автобус во наредните шест месеци пробно ќе сообраќа на линијата број 15, информираат од Град Скопје. Станиците за полнење на батериите се поставени...

Индустриската зона Визбегово утре без струја

Корисниците од индустриската зона „Визбегово“ утре од 9 до 12 часот ќе останат без електрична енергија. В понеделник без струја од 8:30 до 15...

Ќе се определува максималната субвенција за купување велосипеди во Скопје

Советот на Град Скопје денеска на седница треба да донесе одлука за определување максимален износ за доделување субвенции на граѓаните за купување велосипеди. Во буџетот...

Без струја утре повеќе делови на Скопје

Без електрична енергија утре од 07:30 до 09:30 часот ќе бидат корисниците од селата Љуботен и Љубанци, во општина Бутел и селото Раштак,...