10 C
Skopje
21.11.2018 - 15:35

Донација од Зоолошка градина за Домот за деца без родители „11 Октомври“

Зоолошката градина Скопје денеска донираше три телевизори за Домот за деца без родители „11 Октомври“. Директорката на Домот Соња Стамевска заедно со дел од штитениците ја...

Неколку скопски општини утре без струја поради технички зафати

Корисниците во неколку општини во Скопје утре ќе останат без електрична енергија поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, информира ЕВН Македонија АД. Во периодот...

Автобуската постојка кај Јаја-паша преместена кај ОУ „Лирија“

Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП-Скопје ја информира јавноста дека од денеска автобуската постојка кај џамијата Јаја-паша кон Бутел е поместена за стотина метри после пешачкиот надвозник,...

Без струја утре делови од општините Карпош, Гази Баба, Студеничани и Кисела Вода

Без струја утре во одредени делови од денот ќе останат корисниците од општините Карпош, Гази Баба, Студеничани и Кисела Вода. РЦУК по известување од ЕВН Македонија...

Пренасочување на сообраќајот до Средно Водно

Поради одржување на спортската манифестација Европско атлетско првенство во планинско трчање, што во организација  на Атлетска федерација на Македонија ќе се одржи утре ќе...

Дел од општина Гази Баба утре без струја

Без електрична енергија утре од 8 до 10:30 часот ќе останат објектите во околината на фирмите „Лек“ и „Електроелемент“ во општина Гази Баба.  Како што...

Музичка работилница во Капиштец

Во рамките на Детското лето во Центар се одржа и музичка работилница во која повторно учествуваа младите жители за да се дружат и да...

Без вода дел од корисниците во населбата Радишани

Поради уличен дефек денеска ќе има прекин во водоснабдувањето на улицата Петко Јанчевски во населбата Радишани, информираат од ЈП Водовод и канализација. Денеска дел од...

Привремен сообраќаен режим од утре на бул. „Македонско-косовска бригада“

Привремен режим на сообраќај на бул. „Македонско-косовска бригада“ во Општина Чаир ќе биде воведен во наредните неколку дена поради поставување среднонапонски и нисконапонски приклучок...

Парк шумата Водно во опасност од уништување

На парк шумата Водно и се заканува уништување од изградбата на гасовод низ значајни подрачја на природа богати со биодоверзитет, велат од Еко-свест и...