-1 C
Skopje
14.11.2018 - 8:14

Продолжен рокот на огласот за оџачари

Досега за обука за оџачари се пријавиле само шестмина невработени Градот Скопје го продолжи рокот за пријавување на заинтересираните за јавниот оглас за обука за...

Привремен сообраќаен режим викендов на Водно

Поради одржување на брзинско – ридски натпревар во автомобилизам викендов ќе има привремен сообраќаен режим на дел од улицата „Тодор Александров“ и патот кон...

Ново детско игралиште во населбата Тафталиџе

Најмладите жители на населбата Тафталиџе добија ново детско игралиште. Ова катче за децата го постави општината Карпош, на булеварот Партизански одреди, меѓу зградите 107...

Во недела без струја делови од Гази Баба, во понеделник од Центар и Ѓорче...

Во недела на 27 август без електрична енергија во период од 08:00 - 10:30 часот ќе бидат корисниците од - Макпетрол Идризово, Мак лифт, Мајами,...

Заезерени булевари по секој дожд, а Скопје со атмосферска од само 30 отсто

Повторно дождови, можно невреме попладне, гласат најавите на метеоролозите, а тоа, пак, за скопјани значи повторно влегување во сообраќаен хаос на полни улици со...

Делови од Кисела Вода и Чучер Сандево утре без струја

 Дел од корисниците лоцирани на улицата „Востаничка“ утре од 9 до 14 часот  ќе останат  без електрична енергија. Во истиот период без струја ќе бидат и дел...

Во скопската Зоолошка градина пристигнуваат пингвини

Во Зоолошката градина во Скопје од пролетта следната година ќе бидат донесени пингвини. Од Зоолошката градина наведуваат дека скопјани долго време ги очекуваат пингвините, но...

Утре без струја делови од повеќе скопски општини

Заради технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа без електрична енергија ќе останат делови од општините Кисела Вода, Ѓорче Петров, Сарај и Центар. Во периодот од 08:30...

Општина Кисела Вода ги санира спор­тските игралишта и урбаната опрема

Од општината Кисела Вода информираат дека спроведуваат акција за санација на урбана опрема, спортски и детски игралишта во сите урбани и месни заедници на...

Бандери опасни по животот на граѓаните

Од почетоков на годината досега познати се во јавноста два случаја на паднати бандери во Скопје. За среќа, во нив немаше настрадани, но сепак...