3 C
Skopje
16.11.2018 - 9:05

Дали системските мерки ќе ни овозможат почист воздух?!

Иако е лето, зачудува фактот што има денови кога мерните станици во Скопје покажуваат повисоки вредности од дозволеното на опасните честички ПМ 10 и...

Единаесетти пожарникарски крос покрај Вардар

На кејот на реката Вардар, во близината на спортскиот центар „Јане Сандански“ се одржа пожарникарскиот крос-натпревар „Пожарко 2018“. Право на учество на кросот, кој...

Прекини во електричното напојување утре во три општини

Утре од девет до 13 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од ул. „Браќа Чакреви“ од број 3 до број 14, ул. „Рамиз...

Утре без вода корисниците од бул. „Климент Охридски“ до бул. „ВМРО“

Без вода утре од 8:30 часот па се до санирање на дефектот ќе бидат корисниците на потег од бул. „Климент Охридски“ до бул. „ВМРО“, соопшти...

Дел од Автокоманда утре без водоснабдување

Поради дефект на булеварот „Александар Македонски б.б“, утре во дел од населбата Автокоманда ќе биде прекинато водоснабдувањето.  Од 9.00 часот па се до завршување на работите,...

Дел од Тафталиџе утре без вода

ЈП Водовод и канализација, соопшти дека дел од домовите во населба Тафталиџе, како и фабриката „Реплек фарм“, утре ќе имаат прекин во водоснабдувањето.  Поради водоводен приклучок...

Делови на Љубош и Батинци утре без струја

Корисниците од населбата Љубош, објектите на фирмите „Зинес“, „Беровиќ“, „Златна Рака“, „Наско“ и „Адра“ лоцирани на пат за село Батинци, како и корисниците лоцирани...

Во јуни уште еден „Баскерфест“ во Скопје

Новото издание на годинешниот „Баскерфест“ е планирано да трае од 12 до 17 јуни. Шестдневниот настан ќе се одржи на градскиот плоштад „Македонија“. На ова...

Две улици во Ченто утре без вода

Утре од девет часот без вода ќе бидат две улици во населбата Ченто. Од ЈП Водовод добиено е известување дека поради поврзување на стара водоводна...

Од недела привремен сообраќаен режим на булеварот „Илинден“

На булеварот „Илинден“, на потегот од крстосницата со булеварот „8 Септември“ во насока на движење кон улица „МАНАПО“ во близина на трговскиот центар „Сити...