0.6 C
Skopje
19.11.2018 - 0:27

Клинички поболен и од пациентите

Тргнувајќи од јавниот интерес и значењето што оваа здравствена установа го има за граѓаните, од повеќе агли ги истражуваме проблемите на Клиничкиот центар, поврзани...

Старите автобуси, сауни на четири тркала

Од ден на ден станува сѐ поневозможно да се користи јавниот градски превоз на кој градот толку многу инсистира. А како да се натераат...

Во Кисела Вода извори со небезбедна вода за пиење

Општината Кисела Вода ги предупредува граѓаните дека по направените анализи е констатирано дека неколку извори во некои од населените места имаат небезбедна вода за...

Како Водно од шума стана џунгла

Белите дробови на Скопје се под градежна опсада - гасовод, згради и разни објекти ја узурпираат скопската планина, а тоа сепак не било така...

Врвни ексклузивни автомобили презентирани пред скопјани (Галерија)

Премиум Релито Софија – Свети Влас за екслузивни автомобили денеска по првпат гостува во Скопје. Во центарот на Скопје на плоштад Македонија, попладнево љубителите на...

Зачестија нападите врз граѓаните од агресивни улични кучиња

Присуството на големи групи кучиња-скитници на улиците и зачестените напади врз граѓаните предизвикуваат чувство на страв и несигурност. Во изминатиов период како да зачестија...

Проекција на „Исцелител“ под отворено небо во Градскиот парк

Македонската филхармонија, кино „Милениум“ и Град Скопје утре и задутре организираат два настана во Градскиот парк - утревечер од 22 часот ќе има „Кино...

Ќе му ставам крај на собраќајниот хаос

Политиколог по професија, 33-годишниот Саша Богдановиќ, е еден од најмладите политичари во земјава, кој на последните локални избори ја доби довербата од центарци. Без...

Земјотрес почувствуван синоќа во Скопје

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,8 степени е регистриран синоќа во 21 часот и 29 минути во скопското епицентрално подрачје. Сеизмолошката опсерваторија при ПМФ соопшти дека...

Граѓанските иницијативи против изградбата на гасовод низ Водно

Граѓанските иницијативи и по завршувањето на преговорите со Македонски енергетски ресурси (МЕР) остануваат на ставот против изгадба на гасоводот низ парк-шумата Водно. Од НВО „Го...