23 C
Skopje
19.9.2018 - 13:23

Без вода дел од улиците „Васил Главинов“ и „Димитрија Чуповски“

ЈП Водовод и канализација - Скопје соопшти дека денеска од 08:30 часот без вода ќе бидат дел од корисниците на улиците „Васил Главинов“ и...

Скопје издвои 2 милиони денари помош за опожарените во Грција

Советот на градот Скопје на вонредна седница едногласно донесе одлука за давање парична помош во износ од милион денари и непарична помош, исто така,...

„Водовод и канализација“ – Скопје воведе нова услуга за електронско плаќање

„Плати брзо“ е новата услуга за слуга за електронско плаќање на сметките за вода. Преку оваа услуга ЈП Водовод и канализација - Скопје на своите...

Извидниците ја светнаа Матка

Извидниците од Прв скопски извиднички одред и ИПО Галеб ја одбележаа независноста на Македонија со еколошка акција во пределот кај Кањон Матка. Повеќе од...

„Матурската парада“ утре на Градскиот плоштад

Точно напладне в петок на плоштадот „Македонија“ скопските матуранти ќе го одиграат познатиот танц квадрил, како дел од годинашната „Матурска парада“. Со нив истовремено ќе...

Делови од Кисела Вода и Чучер Сандево утре без струја

 Дел од корисниците лоцирани на улицата „Востаничка“ утре од 9 до 14 часот  ќе останат  без електрична енергија. Во истиот период без струја ќе бидат и дел...

Реконструиран дел од улицата Александар Урдаревски во Бутел

Деновиве заврши реконструкцијата на коловозот на дел од улицата „Александар Урдаревски“ во Општина Бутел. Оваа сообраќајница се реконструираше од крстосницата со улица „Бутелска“ до крстосницата...

Целосно исцрпени средствата за субвенции за велосипеди

Целосно се исцрпени средствата предвидени за субвенции за купување велосипед, односно до крајот на денешниот ден се пристигнати 3.131 барања, информираат од Град Скопје. Со...

Скршеното возило во Градскиот парк ќе предупредува за опасностите во сообраќајот

Со поставување скршено возило во Градскиот парк во Скопје и пораката „Тргнаа на летување, а летнаа во провалија... Иван (24) и Ана (19) го...

Корисниците од ТЦ „Бисер“ утре без струја

Корисниците од Трговскиот центар „Бисер“ утре од 9 до 11 часот ќе останат без електрична енергија. Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи...