Заев: Ова е историски чин со која Македонија и граѓаните добиваат шанса

Договорот го означува почетокот на крајот на неизвесноста за Македонија и преставува достоинствено и прифатливо решение за двете страни, со кое засекогаш се потврдува...

Во петок нов обид за договор за иднината на СЈО

Работните групи на власта и опозицијата в петок треба повторно да се состанат во нов обид да се постигне согласност околу предлог-законот за Јавното...

Река на средби со граѓаните во повеќе скопски села

Независниот кандидат за претседател Блерим Река претседателската кампања ја продолжи со средби со граѓани во скопските села Чифлик, Батинце, Патишка Река и Студеничани. Заедно со...

Царовска: Со здравјето на граѓаните нема компромис, потребни се избори за полн политички капацитет

За нас здравјето на граѓаните е најважно и со тоа прашање нема компромис. Владата предводена од СДСМ направи значајни чекори и оствари големи задачи....

Аселборн: На референдумот ќе одлучите дали ќе останете во минатото или ќе изберете иднина

Претстојниот референдум е предизвик за вашата земја. Треба да се одлучите дали ќе останете во минатото, или ќе изберете иднина. Излезноста на референдумот мора...

Туск: Отворен е патот кон ЕУ, останете посветени на реформите

Ова е добра недела за вашата земја и за Западен Балкан, министрите за надворешни работи на ЕУ го отворија патот за отпочнување преговори за...

Европските експерти со позитивно мислење за процесот на подготовка на новиот закон за работни...

Новиот закон за работни односи којшто е во фаза на подготовка, обезбедува добра основа за соодветно регулирање на односите на современиот пазар на труд....

Мицкоски: Имаме план за економски бум во првите сто дена од новата влада

Неуспешните политики на Зоран Заев и оваа арамиска влада не можат да се премолчат. Оваа влада уништува стандарди и носи лоши резултати, уништувајќи ги...

Тројца кандидати, 6 прашања, 18 различни одговори

ЕКСКЛУЗИВНО ВО ДЕНЕШНИОТ БРОЈ: ПРЕДИЗБОРНО СООЧУВАЊЕ НА ПРЕТЕНДЕНТИТЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА Во самиот финиш на изборната кампања, пред првиот круг гласање на 21 април,...

Алијанса за Албанците: Судството е заложник на коалицијата меѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ

Тесната и силна соработка меѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ никогаш не запре, така како што ДУИ и претседателот на Собранието, Талат Џафери, одбија да му...