0 C
Skopje
14.11.2018 - 4:13

Јавноста исклучена од сведочењето на загрозениот сведок за „27 април“

Со цел заштита на загрозениот сведок С1 и неговиот идентитет претседателот на судечкиот совет Добрила Кацарска ја исклучи јавноста од денешното рочиште за настаните...

Јанчев: Ајде да направиме амнестија, би гласал за уставните измени

Ајде да ја направиме таа амнестија за настаните во Собранието на 27 април. Таа работа треба да заврши во Парламентот, со едногласно крената рака,...

Калориметрите би ни штеделе топлинска енергија, ама кој да ги постави

Официјално почна грејната сезона и скопјани, кои се приклучени кон топлификациската мрежа, вчераутро се разбудија со топли радијатори, а греење ќе имаат до 15...

Пратенички аргументи и контрааргументи, епилогот неизвесен

Првиот ден од собраниската расправа за предложените уставни измени минува во дијаметрално спротивставени ставови на пратениците од мнозинството и од опозицијата, кои не отстапуваат...

Милошоски: Нема да гласам за промена на Уставот

По неуспешниот референдум околу 15 мои колеги пратеници, меѓу кои и јас, се повикани од страна на СЈО за разни предмети и сметам дека...

Вандали искршиле столови на летната сцена во штипската Библиотека

Искршени и целосно се уништени столовите за публиката на летната сцена во дворпот на Националната универзитетска – библиотека „Гоце Делчев“ - Штип. Вандалскиот чин...

Антонио Милошоски на распит во СЈО за случајот „Моќник“

Пратеникот и поранешен министер за надворешни работи Антонио Милошоски денеска е повикан на распит во Специјалното јавно обвинителство за случајот „Моќник“. Милошоски е првообвинет во...

Коѕијас: Без Договорот од Преспа не постои решение

Без прифаќање на Договорот од Преспа не постои никакво решение, порача шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас по состанокот на Советот за надворешни прашања...

Саша Богдановиќ ќе сведочи за „Насилство во Центар“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува предметот на Специјалното јавно обвинителство „Насилство во Центар“, каде за поттикнување насилство обвинети се повеќе лица, меѓу...

Продолжува судењето за „27 април“

Во Кривичниот суд во Скопје со сослушување на заштитен сведок денеска треба да продолжи судењето за настаните во Собранието на Република Македонија на 27...