17 C
Skopje
20.2.2019 - 15:11

Помпео: САД ја поздравуваат одлуката на Парламентот на Грција

САД ја поздравуваат одлуката на Парламентот на Грција да го ратификува Договорот од Преспа, изјави денеска американскиот државен секретар Мајк Помпео. Во изјава за МИА,...

Продолжен притворот на Мијалков и Камчев

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 Скопје го продолжи куќниот притвор за обвинетите во предметот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Како што соопштија...

Патниот правец Велес-Скопје по една коловозна лента

Патниот правец Велес-Скопје, на делот од наплатна рампа Отовица кон Скопје, е пуштен за сообраќај, по една коловозна лента само за патнички моторни возила,...

Коѕијас: Денеска победи политиката на мирот

Само неколку минути откако јасно и гласно за време на гласањето во грчкиот Парламент извика: „Секако, ДА“, поранешниот шеф на грчката дипломатија, Никос Коѕијас...

Поради расчистување на снегот затворен патот Велес-Скопје

Патниот правец Велес-Скопје на делот од наплатна рампа Отовица кон Скопје од 16.50 часот е затворен за сообраќај, поради расчистување на снег од коловозот,...

Катругалос ја потпиша ратификацијата на Договорот од Преспа

 Алтернативниот министер за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос ја потпиша ратификацијата на Договорот од Преспа, јави дописничката на МИА од Атина. – Штотуку го...

Заев му се јавил и му честитал на Ципрас

Ми се јави да ми честита, исто како што направија и други лидери, рече грчкиот премиер по ратификацијата на Договорот од Преспа во грчкиот...

Искршена влезната врата на Министерството за економија

Во СВР Скопје ноќеска во 6.40 полициски службеник за внатрешно обезбедување на Министерството за економија пријавил дека во 4 часот на улица „Јуриј Гагарин“...

Оштетени вратите на објектот на Инфоцентарот на ЕУ

Во СВР Скопје ноќеска во 4.20 часот било пријавено дека на булевар „Кирил и Методиј“, Д.А.(22) од Скопје со употреба на физичка сила извршил...

Мицотакис: Тежок и тажен ден за Грција

Денеска е тежок и тажен ден за Грција, порача лидерот на грчката опозициска партија Нова демократија, Кирјакос Мицотакис во изјавата дадена веднаш по изгласаната...