Димитров: Ги отворивме вратите за НАТО, пред волјата на народот не може да се...

Членството на Република Македонија во НАТО ја зацврстува нејзината безбедност и стабилност, не прави попредвидливи и носи многу инвестиции, а таа стабилност и основните постулати на...

Без вода корисниците од населбите Даме Груев, Ново Село, Стопански двор, Волково, Орман и...

Поради дефект на приклучна цевка „ф-1“ на ул.„Лука Геров“ 7а, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населбите Даме Груев, Ново Село, Стопански двор, Волково,...

Матис: Референдумот е најважниот глас во вашата историја

Претстојниот референдум е најважниот глас во историјата на вашата нација. Граѓаните да го искористат своето демократско право и да гласаат на референдумот кој е историски...

Референдумска кампања

Мицкоски: Со договорот ќе се укинат македонската нација и држава Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓани во Пехчево, каде што говореше за...

Во подрумот на прилепската црква „Свети Кирил и Методиј“ има гробница на 3.000 војници

Многу малку се знае дека во подрумот на прилепската црква „Св. Кирил и Методиј“ се погребани загинати српски војници од Првата светска војна. Делот...

За еден ден се вади цела плата, за сезона добар автомобил

Еден од најздравите плодови што виреат на поголема надморска височина на македонските планини е боровинката - плод што во овој период е добро созреан...

Албански државјанин починал откако врз него паднало дрво

Триесет и шестгодишен државјанин на Албанија починал откако врз него паднало дрво во атарот на струшкото село Франгово. Б.Х. во моментот на несреќата собирал...

Никола Тодоров ќе гласа на престојниот референдум

Поранешниот министер за здравство од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров денеска рече дека  ќе гласа на престојниот референдум. Тој на денешната дебата на тема „Дебатираме за...

Сообраќајка кај скопската обиколница, шестмина повредени

Шест лица се повредени, меѓу кои двегодишно девојче, во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне околу 16 часот на обиколницата на град Скопје,...

Каменос: Ќе направам сė Договорот од Преспа да не дојде во Парламентот

Ќе направам сė за овој договор да не дојде во парламентот. Но, ако договорот дојде во парламентот, тогаш немам друг избор, вели Панос Каменос...