30 C
Skopje
21.9.2018 - 18:05

Марихуана откриена во патнички автобус

На автопатот Скопје-село Миладиновци во патнички автобус билo пронајдена ќесe со марихуана. Како што соопшти МВР, вчера во 11.35 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје...

Кривична за разбојникот што ограби аптека во центарот на Скопје

Секторот за внатрешни работи до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против лицето М.Ч (39) од Скопје, поради основано сомнение дека...

Драчевец каснат од кучиња-скитници

Четириесет и шестгодишениот С.С. вчера попладне бил нападнат од кучиња-скитници на улицата Бранко Заревски во скопската населба Драчево. Вечерта во 19,20 часот од страна на...

Малолетник прободен со нож во Ѓорче Петров

Малолетник бил повреден откако синоќа околу 22:30 часот бил пресретнат и нападнат со нож на улицата Ангел Винички во Ѓорче Петров. Според полицијата, додека Е.С....

Син ја претепал мајка си, па на полицајци им се заканувал со бомба

Дваесет и едногодишен жител на селото Сенокос ја удрил својата мајка и и нанел повреда. Како што информираше полицијата, на 07.04.2018 година во 14,00 часот...

Дескоска: Целта ми е политиката да излезе од образованието

Министерката за образование и наука, Рената Дескоска вели дека политиката треба да излезе од образованието и дека се обидува да ја афирмира  автономијата на Универзитетот.  - Основната цел...

Вицепремиерот Османи со честитка по повод Велигден

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи со видео порака денеска на православните христијани им го честита празникот Велигден.   Честитајќи им го Велигден на, како што наведува...

Ексклузивна фотогалерија: Благодатниот оган пристигна во Скопје

" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"] Црковна делегација предводена од поглаварот на МПЦ-ОА г.г Стефан, на скопскиот аеродром го презеде Благодатниот оган, што со авион во...

Поглаварот г.г. Стефан го пречека Благодатниот оган од Ерусалим

Црковна делегација предводена од поглаварот на МПЦ-ОА г.г Стефан, на скопскиот аеродром го презеде Благодатниот оган, што со авион во земјава пристигна од Ерусалим,...

Уапсен осомничениот по кој се трагаше за престрелката во Мала Речица

Полицијата го уапси Д.Ф., по кој се трагаше во врска со престрелката во Мала Речица, каде едно лице загина, а двајца беа повредени. Извори од...