-4 C
Skopje
18.2.2019 - 7:41

Тројца повредени во сообраќајка на три возила во тетовско Синичане

Тројца повредени во сообраќајка на три возила во тетовско Синичане Три лица биле повредени во сообраќајната несреќа што синоќа околу 23 часот и 30 минути...

Вклучен аларм ги одложи судењата за „27 април“ и за „Монструм“

Вклучен аларм ги одложи претпладневните рочишта во Кривичниот суд – Скопје, меѓу кои и за „27 април“ и за „Монструм“. Поради неможност да се исклучи...

Судот одлучи: Осман Шабани ќе го води случајот „Талир“

Педметотот со КОК бр. 3/19 од обвинителството означен како „Талир“ оформен по одобрен обвинителен акт на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и...

Биоенергичар извршил полово дејство врз 16 годишно девојче

Биоенергичар од Битола со иницијали М.Н., според пријава во полицијата, вчера извршил полови дејствија врз 16 годишна девојка од Скопје, која отишла кај...

Пожарникарите мораат и на раце да креваат автомобили, мебел и отпад

Пожарите се најголема опасност во летниот период, избувнуваат одненадеж, неочекувано, а штетите можат да бидат од огромни размери. За заштита од пожарите не се...

Ципрас и Каменос решаваат за судбината на нивната коалиција

Коалиционите партнери во грчката влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос денеска, во 10.30 часот по локално време ќе одржат средба, во премиерската палата, на...

Шеснаесетгодишно момче прободено во обид за грабеж

Во обид за грабеж, 16-годишно момче со тврд предмет било прободено во десната нога. Напаѓачите прво му побарале пари, а потоа му нанеле убодна...

Инвестиции до 15 милиони евра и нови вработувања – дел од планот за реорганизација...

Со дополнителна инвестиција од 10 до 15 милиони евра во реконструкција на втората печка, со нејзиното рестартирање и зголемување на производствените капацитети и норми...

Здравје и радост порачано на Божиќниот ручек во Прилеп

„Да имаме многу здравје, радост, да си даруваме љубов, но и да ја покажуваме хуманоста„. Ова беа само дел од пораките што беа упатени...

Љубов и мода – одлики на скопскиот шарм

Малку е познато дека најубавите скопски палати се поврзани со љубовта, бидејќи тие биле изградени како подарок за саканите сопруги. Токму затоа, тие скопски...