16.4 C
Skopje
25.4.2019 - 12:40

На полноќ завршува објавувањето анкети, изборниот молк почнува на 20 април

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги потсетува радиодифузерите дека денеска е крајниот рок за објавување резултати од испитувањето на јавното мислење. -Согласно Изборниот...

Гостин претепан во скопска дискотека – итно пренесен на Kлиникa

Во Секторот за внатрешни работи Скопје изутрина во 3.50 часот било пријавено дека во дискотека во село Марино бил претепан гостин од страна на...

Продолжи судењето за случувањата на 27 април

Со сослушување на сведоци предложени од одбраната денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за случувањата на 27 април минатата година во Собранието...

Непознати лица нападнале маж на булеварот „Гоце Делчев“

Неколку непознати лица ноќеска, околу 00:10 часот физички го нападнале А.А.(53) од село Желино, Тетовско на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје, под стоковната куќа.  Како што соопшти...

Сведочењето на загрозениот сведок за „27 април“ ќе продолжи утре

Рочиштето за „27 април“ на кое треба да сведочи загрозениот сведок С1 ќе продолжи утре во 10 часот.  Денешното рочиште од кое јавноста беше исклучена,...

Скопјанец им се заканувал на пратеници преку Фејсбук

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека се преземени мерки за споделената објава на социјалната мрежа Фејсбук од страна на 49-годишен И.Ј. со која...

Јанкулоска до Груевски: Лесно е од далеку да кажуваш што е лесно, а што...

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска по објавата на фејсбук статусот на поранешниот премиер Никола Груевски реагираше на својот профил на оваа социјална...

Заев: На Македонија не ѝ се потребни избори

На Македонија не ѝ се потребни избори, избори ќе има само доколку се неопходни, вели премиерот Зоран Заев во интервју за сервисот на грчки...

Ивановска: Ќе следиме дали администрацијата тера кампања во работно време

Претседателката на Антикорупциската комисија, Билјана Ивановска, во неделното интервју на Радио Слободна Европа истакна дека знаејќи дека се злоупотребуваат вработените во јавната администрација, тие...

Уште петмина амнестирани за настаните од 27 април

Уште пет лица обвинети за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија добија амнестија. Станува збор за лица кои беа обвинети...