-4.2 C
Skopje
21.1.2020 - 10:55

Спасовски: Граѓаните ќе ги добиваат пасошите на домашна адреса

Министерството за внатрешни работи прави анализи на целокупниот процес за вадење лични документи, на телефонското закажување на терминот што сега се спроведува преку приватна...

Тепачка во центарот на Скопје, еден повреден

Три непознати лица денеска на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје физички го нападнале Ф.С., кој се здобил со повреди, по што му била...

Османи: Во септември се отвора Поглавјето 23 за правосудство и основни права

Утврден е календарот за скрининг процесот за подготовка на земјата за пристапни преговори со ЕУ. Во септември се отвора Поглавјето 23 за правосудство и...

Заев го повика Собранието да се одблокираат законите за медиуми и ААВМУ

Зборувајќи за реформите што се преземаат во сите сфери пред почетокот на преговори со ЕУ во јуни 2019, премиерот Зоран Заев на седницата за...

АВМУ: Скандалозни решенијата во измените на Изборниот законик

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги осудува усвоените измени во Изборниот законик донесени вчера, со кои платеното политичко рекламирање за време на...

По случајот Нешковски зарем некој би си дозволил да прикрие убиство, изјави Заев

Сите извлековме поуки од минатите години, од самостојноста на државата и редно е да се унапредува ова наше заедничко општество како одговорност на власта,...

Фотографии на девојки наместо во модна агенција објавени на сајт за контакти

Две лица заработија кривични пријави поради тоа што лажно претставувајќи се како модни агенти сликале четири девојки од Охрид, а сликите потоа заедно со...

Со нож нападнато 10-годишно девојче во Тетово

Десетгодишно девојче било нападната со нож вчера во Тетово во близина на зградата во која живеело, соопшти МВР. Случајот во полиција го пријавил таткото на...

Помор на поголема количина риби во Брегалница

Помор на поголема количина риби е забалежан вчера во водите на Брегалница во близина на Делчево. МВР соопшти дека поморот на риби бил кај место...

Заев: Мегаломанските проекти во Охрид се стопирани

Охрид е нашето најголемо богатство и треба да го чуваме сите, без разлика дали е тоа надлежност на локалната или на централната власт. Сите...