Вo Скопје 22 сообраќајќи, четворица потешко повредени

Четири лица се потешко повредени во четири од вкупно 22 сообраќајни незгоди што се случиле во изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Поголем е...

Спасовски: Приведен напаѓачот на пратеникот Милески

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва изјави дека е идентификувано и приведено лицето што изврши напад врз пратеникот и лидер на ЛДП Горан...

Кривичен суд: Јане Ченто повторно вратен во притвор

На Јане Ченто, еден од осомничените за настаните во Собранието на РМ на 27 април 2017 година, мерката куќен притвор му е заменета со мерка притвор,...

Повреден пешак во Неготино

Педесетгодишен пешак бил повреден вчера од патнички автомобил марка „фолксфаген буба” со неготински регистарски таблички на улицата „Пекарев“ во Неготино, информира денес Верољуб Додевски,...

Автобус удри во деветгодишно дете

Вчера на ул. „Лука Геров“ во Скопје, веднаш по крстосницата со ул.„Лазо Дамовски-Ошенски“ автобус удри во 9-годишно дете. Несреќата се случила околу 15.10 часот кога...

Повреден мотоциклист на булеварот Теодосиј Гологанов

Вчера околу 12 часот на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ се случи сообраќајна несреќа во која едно лице е повредено. Во несреќата учествувале, автомобил „Хјундаи И-30“...

Кривична и притвор за тројца гостиварци за трговија со дрога

Против Т.А (45), А.З (42) и А.И (39), сите од Гостивар, е поднесена кривична пријава за недозволена трговија со дрога, а одредена им е и...

Ограбена аптека во Козле

Непознат сторител синоќа во 20.50 часот извршил разбојништво во аптека на ул. „Козле“ во Скопје. Сторителот со закана со нож ги одзел парите од...

Кривична и за поранешниот министер за здравство Тодоров

Управата за финансиска полиција до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе Кривична пријава против поранешниот министер за здравство Никола Тодоров поради сомнение за сторено кривично...

Наместо судот, сам си пресудил

Една година по грозоморното убиство на својата сопруга Емануела, Илија Дарков повторно ја шокира битолската јавност. Без да ја почека пресудата на Апелацискиот суд...